20 lat karate nad Czarną Hańczą

20 lat karate nad Czarną Hańczą Niebywałe Suwałki 18

 

Suwalski Klub Karate Kyokushin obchodził w sobotę – 29 października 20-lecie istnienia. Okazja do zaprezentowania zawodników na hali OSiR była podwójna – obok uroczystości odbywały się również zawody – XXVIII Puchar Polski Seniorów. Do Suwałk przyjechali najlepsi z najlepszych.

Gospodarzem uroczystości i zmagań sportowych był Marek Krejpcio – założyciel i trener klubu. Suwalski Klub Karate Kyokushin, mimo tego, że boom na ten sport już minął, wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i osób w średnim wieku. Cały czas ćwiczy w nim ponad 100 adeptów sztuk walki.

Nie każdy, kto przychodzi, zostaje na dłużej. Podczas wywiadu, który przeprowadziłam z Markiem Krejpcio niedługo po powrocie z Mistrzostw Świata w Japonii, trener suwalskich zawodników powiedział, że karate jest dla wszystkich, ale treningi to bardzo duży wysiłek, dlatego wiele osób szybko się zniechęca. – Nie wygląda to tak, jak w filmach – to jest trening wysiłkowy, trzeba dawać z siebie wszystko. Forma treningu nie zmieniła się w Suwałkach od 1982 roku.

Klub sportowy powstał w 1991 roku. Suwalscy karatecy trenują w salach dojo znajdujących się w budynkach Szkoły Podstawowej nr 10 i Szkoły Podstawowej nr 4.

Fot. DubRAT

1 KOMENTARZ

  1. Wstyd publikować takie zdjęcia.. widać, że przerabiane strasznie nieumiejętnie w Picasie. Przykładowo na pierwszym zdjęciu: pan Marek ma rękę czarno-białą i kawałek w naturalnym kolorze.. Poza tym ostrość ustawiona jest, jeśli już, bez jakiegokolwiek rozmycia.
    Lepiej wcale nie umieszczać fotorelacji, aniżeli publikować takie zdjęcia.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz