Reklama

Ełcko-suwalski akcent w „Mam Talent”

Data:

- Reklama -

 

Piotr Karpienia, znany fanom lokalnego bluesa z zespołu „Flesh Creep”, dotarł do finału programu „Mam Talent”. Po występie Karpieni Agnieszka Chylińska, jurorka TVN-owskiego show stwierdziła, że w dobie występów wokalistów, którzy bardziej martwią o lakier do paznokci, Piotr jest dla niej przedstawicielem starej szkoły męskiego wokalu.

Na stronie programu – w krótkim bio uczestnika – można przeczytać, że Piotr Karpienia uważa siebie za samouka, mimo że jest po szkole muzycznej. Uczył się gry na fortepianie i przez dwa lata należał do chóru szkolnego. Karpienia śpiewa właściwie od zawsze, a na gitarze gra od 15 roku życia. Mówi, że muzykę ma we krwi: jego rodzice występowali w kabarecie studenckim, grali na gitarach i śpiewali.

Piotr 3 lata spędził w Irlandii, pracując jako kontroler jakości w fabryce. Na Zielonej Wyspie został finalistą tamtejszej edycji znanego programu telewizyjnego „Idol”. Jest żonaty. Jego pasją są wyścigi samochodowe, które nie tylko ogląda, ale i bierze w nich czynny udział.

Znany jest również z występów w grupie „Flesh Creep”. To zespół złożony z muzyków z Suwałk i Ełku, którzy na swoim koncie mają koncerty w formacjach: Same Nazwiska, Światło Świec, Night Come, Wniebowcięci, Shamrock. W tym samym zespole udziela się również Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl (na zdj. Flesh Creep i Piotr Karpienia podczas SBF2009 i Polskiego Dnia Bluesa 2011)

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gdzie do sanatoriów jeżdżą dzieci?

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia, które rozpoczęło się w...

„Piątka za piątkę” – skorzystaj z promocji

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki informuje o rozpoczęciu...

Charytatywny Bal Przedsiębiorców już 20 kwietnia

Już w następną sobotę, 20 kwietnia, w Hotelu Szyszko***...

Trwa akcja #sadziMY. Można otrzymać sadzonkę

Właśnie trwa szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego...