Muzeum pożycza

Muzeum pożycza Niebywałe Suwałki

Miasto udzieli Muzeum Okręgowemu w Suwałkach pożyczki w wysokości 350 tys. złotych. Kwota, choć całkiem znacząca, zostanie zwrócona już na początku przyszłego roku. Pieniądze są potrzebne placówce na zakończenie prac związanych z remontem budynku zabytkowej resursy przy ulicy Kościuszki.

Realizacja projektu polegającego na modernizacji budynku Muzeum Okręgowego w Suwałkach pochłonęła prawie 8 mln złotych. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, resursa odzyskała dawny blask. Będzie też jednym z najnowocześniejszych miejsc ekspozycji w naszym regionie. Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach, wielokrotnie wspominał o rozwiązaniach podpatrzonych w najlepszych placówkach muzealnych w Polsce, które niebawem zostaną prowadzone w życie również w Suwałkach.

Zanim jednak mieszkańcy miasta i turyści obejrzą odnowiony budynek i stałe wystawy zaprezentowane w atrakcyjnej formie, Muzeum Okręgowe musi zamknąć formalności związane z realizacją projektu i rozliczyć się ze wszystkich zleceń. – Ostatnia transza dofinansowania z RPOWP przyjdzie po zakończeniu wszystkich procedur, a pieniądze potrzebne są wcześniej – tłumaczy Jerzy Brzozowski. Dyrektor Muzeum Okręgowego tłumaczy, że miasto nie może przekazać placówce pieniędzy w formie dotacji, stąd pomysł udzielenia pożyczki w wysokości 350 tys. złotych. Termin jej zwrotu został wyznaczony na 15 stycznia 2012 roku.

Fot. Muzeum Okręgowe w Suwałkach jeszcze w trakcie remontu.

Dodaj komentarz