“Odbłysk” z pozytywką

0
24

 

Wystawę prac Jacka Jagielskiego „Odbłysk” można oglądać w galerii „Chłodna 20” do 10 stycznia 2012 r. Poprzez realizacje przestrzenne artysta stara się ukazać człowieka z jego problemami, oczekiwaniami, marzeniami, rozterkami i intymnym wnętrzem.

Drewno, pióra, papier, kamień to elementy najczęściej wykorzystywane przez artystę w przestrzennych kreacjach. W suwalskiej galerii znajduje się m.in. „Przejście”, z którego nikt nie skorzysta i „Pozytywka”, która nigdy nie zagra. Warto sprawdzić dlaczego – “Chłodna 20” czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

Jacek Jagielski (ur. 1956) ukończył PWSSP w Poznaniu. Uzyskał dyplom z zakresu rzeźby i rysunku w pracowniach profesorów Józefa Kopczyńskiego i Jarosława Kozłowskiego. W 1984 roku był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie pracuje w macierzystej Uczelni na stanowisku adiunkta II stopnia, prowadząc Pracownię Rzeźby na Wydziale Edukacji Artystycznej. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w poznańskich galeriach ,Akumulatory Ii”,, ,AT”, ,Arsenał”, warszawskich ,Studio”, ,Galeria Działań”, Centrum Sztuki Współczesnej ,Wejście”, wrocławskich ,Foto Medium Ad.”, ,Awangarda”, ,,Galerii Miejskiej” oraz w Lublinie, Zielonej Górze, w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Toruniu, Bydgoszczy a także w Danii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Republice Czeskiej, Estonii, Litwie i wielu innych. Instalacje przestrzenne można znaleźć m.in. w Danii – w Kunsthallen Brands Klaedefabrik, w “Parku Rzeźby” w Baranowie, w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej i angielskim Berllanderi Sculpture Workshop. Wiele z nich znajduje się też w prywatnych kolekcjach.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Dodaj komentarz