Wierszalin w Suwałkach

Wierszalin w Suwałkach Niebywałe Suwałki

 

Spektakl „Traktat o manekinach” Teatru Wierszalin zostanie zaprezentowany w Suwałkach. Nasze miasto jest jednym z jedenastu wytypowanych w ramach projektu Teatr Polska. Przy okazji spektaklu widzowie spotkają się i porozmawiają z twórcami przedstawienia.

Do Suwałk Wierszalin przyjedzie w grudniu. Aktorzy wystąpią na lokalnej scenie dopiero 8 grudnia. Wcześniej spektakl zobaczą mieszkańcy m.in. Bielska Podlaskiego, Tykocina, Ciechanowca, Lidzbarka Warmińskiego i Hajnówki.

Punktem wyjścia do rozważań na temat nieodgadnionej natury człowieka jest fragment „Sklepów cynamonowych”. Bohaterowie spektaklu – Ojciec ( w tej roli Rafał Gąsowski) oraz jego audytorium – Syn ( Miłosz Pietruski) oraz służąca Adela(Dariusz Matys) wciąga widza w świat mistycyzmu i tajemnicy ożywionej materii.

Scenografia Julii Skuratowej – najpierw pracownia krawiecka jakich wiele – zamienia się raz w kino, raz w fabrykę, raz w wielki plac demonstracyjny dając nam szansę na uczestnictwo w wydarzeniach, które zmieniały świat w pierwszej połowie XX wieku, zaś projekcje multimedialne, które ogarniają całą dekorację, wprowadzają historyczny kontekst opowieści i dają namacalny dowód na istnienie materii ożywionej. Wszak kino to materia, która ożywa wciąż pozostając materią. Na czym więc polega jej sekret?

W tegorocznej edycji projektu Teatr Polska bierze udział szesnaście teatrów z całej Polski. Z województwa podlaskiego, oprócz Teatru Wierszalin, do projektu zakwalifikowały się również Białostocki Teatr Lalek oraz Grupa Coincidentia z Wasilkowa.

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=T-Vzjqn-ISU[/pro-player]

Źródło: Wierszalin

Dodaj komentarz