Reklama

Człowiek z kamerą

Data:

- Reklama -

 

To tytuł projektu jednej ze stypendystek Miasta Suwałki. Olga Pogorzelska działająca aktywnie w Fundacji Miasto w przedsięwzięcie twórcze zaangażowała młodych ludzi – pasjonatów filmu. W rezultacie trwającego rok projektu powstało 5 etiud.

W krótkich filmach kobiety mówią m.in. o pasji, o marzeniach, inspiracjach i największym dziele. W jednym z filmów występuje „Miasto bez imienia”, wyludnione, szare, smutne, trochę straszne. Młodzi adepci sztuki filmowej podjęli się też stworzenia „Klątwy” i uwiecznienia na filmie sondy na temat „Jutra” widzianego oczyma przypadkowych przechodniów.

„Człowiek z kamerą” nie tylko nagrywał, ale również oglądał filmy i pisał scenariusze. Uczestnicy projektu w trakcie spotkań obejrzeli 11 filmów fabularnych, 17 krótkometrażowych filmów dokumentalnych, napisali 6 scenariuszy filmowych, 1 scenopis oraz 1 storyboard. Projekt objął również organizację 6 planów filmowych i kilkudziesięciu lekcji montażowych.

Oprócz Olgi Pogorzelskiej, która na realizację „Człowieka z kamerą” otrzymała 22,5 tys. złotych, stypendia otrzymały: Eliza Ptaszyńska, kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach, która środki przeznaczyła na przygotowanie scenariusza filmu o Alfredzie Wieruszu-Kowalskim (otrzymała 7 tys. złotych) oraz Grażyna Mikłaszewicz-Sewastianowicz, której 15 tys. złotych miało pomóc w wydaniu książki pt. „Żywot Tymoteusza”/„Świat według Muśki”.

Fot. www.freedigitalphotos.net

1 KOMENTARZ

  1. […] Część filmów zapowiedzianych w programie to produkcje powstałe przy współudziale młodych ludzi – uczestników projektu stypendialnego Olgi Pogorzelskiej pt. „Człowiek z kamerą”. Etiudy filmowe mówią o kobietach i ich pasji, marzeniach, inspiracjach i największym dziele. W jednym z filmów występuje „Miasto bez imienia”, wyludnione, szare, smutne, trochę straszne. Młodzi adepci sztuki filmowej podjęli się też stworzenia „Klątwy” i uwiecznienia na filmie sondy na temat „Jutra” widzianego oczyma przypadkowych przechodniów. Więcej o projekcie na stronie: http://www.niebywalesuwalki.pl/6426/ […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

X Muza w obronie przyrody – pokaz filmu „8 Gifts Of The World” w Cinema Lumiere

Obawa o środowisko, o nasz świat, wewnętrzna potrzeba –...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...