Między aniołami

0
208
Między aniołami Niebywałe Suwałki 1

 

„Anioły” Lidii Kurzawy zdążyły rozproszyć się po całym świecie. Rzeźby w płótnie doczekały się nawet prawdziwej sesji do kalendarza. Ich autorka gościła w środę (7.12) w Suwałkach, w Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie opowiadała o swojej fascynacji i o przydomowym „Ogrodzie sztuk”.

– Nie mam pojęcia, jak wygląda mój anioł, ale ważne, że jest skuteczny – twierdzi Lidia Kurzawa. Autorka pochodzi z Gołdapi. Jest absolwentką  wydziału lalkarskiego PWST w Warszawie. W Suwałkach pracowała w Wojewódzkim Domu Kultury. Teraz mieszka w Wilkanowie, gdzie wraz z mężem – Eugeniuszem prowadzi „Ogród sztuk”, czyli miejsce spotkań artystów. 

Jej przedświąteczna wizyta w Suwałkach związana była z promocją kalendarza „Anioły”. W jego opracowaniu graficznym brał udział Andrzej Strumiłło – patron galerii przy ulicy Kościuszki. W Centrum Sztuki Współczesnej kalendarz z „pretekstem do dobrych życzeń” – jak o swoich aniołach mówi Lidia Kurzawa – można nabyć w cenie 20 zł.

Autorka wspomina, że zajęła się „rzeźbieniem w płótnie”, gdy odczuła potrzebę darowania rodzinie i znajomym czegoś wyjątkowego. Anielskie prezenty okazały się trafione, a pozytywne reakcje obdarowanych były impulsem twórczym do dalszego działania. 

Anielskie wystawy można było obejrzeć m.in. w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, w Nowej Soli, Wschowie, Wolsztynie, Świebodzinie, Zielonej Górze, ale też w Wilnie i Berlinie.

Aby o wydarzeniach nie dowiadywać się po fakcie, warto odwiedzać stronę „Niebywałych Suwałk” z Kalendarium

Leave a Reply