Reklama

Suwałki w Global English Challenge

Data:

- Reklama -

 

Udział w międzynarodowym konkursie języka angielskiego EF Global English Challenge biorą m.in. uczniowie z I LO w Suwałkach. W tej chwili reprezentują najwyższy poziom wśród zgłoszonych szkół z naszego kraju. Pod względem liczby zarejestrowanych w konkursie uczniów Polska zajmuje 2. miejsce. 

Najwięcej zgłoszeń napłynęło jak dotąd od nauczycieli z Rosji. Nauczyciele angliści z Polski wysłali 300 deklaracji udziału. Konkurs EF Global English Challenge jeszcze się nie zakończył – rozwiązywanie testów potrwa do 23 grudnia. Finał odbędzie się 9 stycznia 2012.

– Bez wątpienia uplasowanie się w czołówce międzynarodowego konkursu Education First przyniesie prestiż zarówno samym nauczycielom i ich podopiecznym, jak i danej szkole oraz krajowi – sądzą organizatorzy konkursu. Wszyscy uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające ich umiejętności językowe. Trzy grupy, które osiągną najlepszy wynik w Polsce wygrają cenne nagrody. Dodatkowo, jeden szczęśliwy zespół zostanie wybrany w drodze losowania i wygra dwutygodniowy kurs w szkole języka angielskiego EF, w Wielkiej Brytanii z zakwaterowaniem, całkowitym wyżywieniem oraz transportem.

W tej chwili w konkursie najlepiej idzie uczniom ze Szwecji, Rosji i Norwegii. Wyniki polskich uczniów są trochę słabsze – żadna ze szkół nie znajduje się w pierwszej dziesiątce. Polską szkołą z najwyższym wynikiem jest jednak I LO im. Marii Konopnickiej. Tuż za nim uplasowało się gimnazjum z Trzebiela, licea z Warszawy i Puław.

Aby zarejestrować się w konkursie, należy wejść na stronę: www.ef.pl/englishchallenge. Następny krok to wypełnienie testu (w wersji elektronicznej) przez co najmniej 15 uczniów. Zadania obejmują rozumienie ze słuchu, słownictwo i gramatykę oraz rozumienie tekstu pisanego. Uczniowie mogą wypełnić test w domu lub razem, w klasie. W obu przypadkach wystarczy, że nauczyciel przekaże uczniom link, który otrzymuje po rejestracji na stronie internetowej Education First.

Źródło: Oficjalna strona konkursu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowa rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach wybrana. To dr Małgorzata Andryszczyk

W poniedziałek, 22 kwietnia Kolegium Elektorów Państwowej Uczelni Zawodowej...

PIG informuje: Nadchodzi koniec ocieplenia klimatu

Państwowy Instytut Geologiczny (PIG) w swojej najnowszej prognozie, przekazanej...

Za nami Panzer Kickboxing Night 6 (foto)

W gali kickboxingu PKN 6, która odbyła się w...

Ulga dla pracujących seniorów

Osoby, które po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego nie pobierają...