Tworzą i promują młodych artystów

0
31
Tworzą i promują młodych artystów Niebywałe Suwałki 1

 

 

„Delfiana” to nowa wystawa dostępna w przestrzeniach suwalskiej galerii „Chłodna 20”. Autorkami niezwykle barwnych prac są Anna Alicja Trochim i Delfina Krasicka – założycielki Galerii Delfiny w Warszawie. 

Galeria Delfiny działa w stolicy od 1999 roku. W Salonie Artystycznym odbyło się już co najmniej 100 wystaw. Artystki eksponują w niej prace czołowych polskich artystów z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby – nierzadko swoich znajomych. 

Delfina Orłowska-Krasicka pochodzi z Argentyny, tworzy tkaninę unikatową, gobeliny, hafty i prowadzi działalność dobroczynną oraz zajmuje się animacją działań artystycznych. Galerię w stolicy prowadzi non profit. Zamysłem Delfiny Krasickiej było ułatwienie artystom kontaktu z potencjalnymi odbiorcami ich dzieł, znającymi się na sztuce współczesnej, preferującymi prace ciekawe, często abstrakcyjne, awangardowe. Na tym jej aktywność się nie kończy. Delfina Krasicka stworzyła też Fundację Artystyczną im. Gabrieli z Sobańskich Krasickiej, której głównym celem jest wspieranie młodych talentów z Europy Wschodniej – Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy. 

Galerię w stolicy prowadzi wraz z przyjaciółką – Anną Trochim, pochodzącą z Sokółki. Trochim ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Jak dotąd jej prace można było zobaczyć w w Argentynie, Szwecji i na Litwie, a nawet w zbiorach królowej Holandii – Beatrix. Anna Trochim tworzy nie tylko obrazy, ale również dobry nastrój – była współorganizatorką wielu akcji charytatywnych m. in. aukcji na rzecz Hospicjum Onkologicznego w Warszawie, ogólnopolskiej aukcji “Żywioł” w Muzeum Narodowym w Warszawie. 

Galeria „Chłodna 20” jest czynna codziennie w godz. 9-17, z wyjątkiem sobót i niedziel.

Fot. Wojciech Otłowski – http://www.wojciech-otlowski.pl

 

Dodaj komentarz