Reklama

Ile na turystykę, kulturę i sztukę?

Data:

- Reklama -

 

 

W tym roku do suwalskiego ratusza wpłynęło ponad 50 wniosków na dwa konkursy – z zakresu turystyki, krajoznawstwa i wypoczynku oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. O dofinansowanie nie muszą martwić się m.in. organizatorzy „Food Film Fest”,  7. Suwalskich Teatr-Akcji czy Letniej Filharmonii „AUKSO”, która wrosła już w tradycję Suwalszczyzny.

Wyniki otwartych konkursów ofert na pewno nie zadowolą każdego. Wiele organizacji na projekty nie otrzymało nawet złotówki, choć w puli obu konkursów znajdowało się w sumie około 120 tys. złotych. Przykładem może być Suwalska Organizacja Turystyczna, która chciała promować markę „Pogodne Suwałki”, Suwałki Blues Festival i Dni Suwałk na targach turystycznych w Łodzi, Katowicach, Warszawie i Poznaniu. Wśród „poszkodowanych” znaleźli się też członkowie Fundacji Miasto, wydającej ogólnopolskie czasopismo „Kultura Miasta”. Ponad 5 tys. złotych spożytkuje za to redakcja „Rocznika Augustowsko-Suwalskiego”. 

Inicjatywy z zakresu turystyki, na które urzędnicy spojrzeli przychylnym okiem, to m.in. „Food Film Fest”. Fundacja ,,Dziedzictwo Suwalszczyzny”w Starym Folwarku otrzymała na organizację wydarzenia 4 tys. złotych. Z kolei suwalski WOPR wyda na szkolenie z zakresu organizowania  i udzielania pomocy osobom, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na obszarach wodnych 20 tys. złotych. Cyklicznym wydarzeniem z dofinansowaniem będzie też „Lato na rowerze z PTTK”, a także szkoła żeglowania. 

2,5 tys. złotych wsparcia otrzymało Augustowsko – Suwalskie Towarzystwo Naukowe, które zostało nagrodzone podczas ostatniej gali Włócznią Jaćwingów za wcześniejsze dokonania. Pieniądze zostaną wydane na ,,Spotkania  z bohaterami utworów Marii Konopnickiej”.

Wiele planów zrealizuje w tym roku Stowarzyszenie Aktywności Społeczno – Artystycznej ,,Nie Po Drodze”, które wnioskowało o środki na ,,2. Festiwal Sztuki dla NAJnajmłodszych 2012” (2,5 tys. złotych), akcję 

,,Pani Sztuka  w Suwałkach 2012” (2,3 tys. złotych) oraz 7. Teatr-Akcje (10 tys. złotych). Muzykę i taniec reprezentuje w tym roku mimo wszystko Festiwal „Muszelki Wigier” (pod względem wysokości dofinansowania). Organizatorzy otrzymali aż 20 tys. złotych na realizację przedsięwzięcia. Taką samą kwotę otrzymają organizatorzy Letniej Filharmonii „Aukso”. O połowę mniej przyznano Stowarzyszeniu Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych ,,Nad Czarną Hańczą”, które planuje pracę nad ,,Tekami twórczości Wiesława Osewskiego”. 

Poszkodowani nie będą także harcerze. Komenda Hufca im. T. Lutostańskiego w Suwałkach „zgarnęła” 8 tys. złotych na projekt „Patriotyzm  Pokoleń 2012”.

Fot. Wojciech Otłowski – http://www.wojciech-otlowski.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Patriotyczno-alternatywne rozpoczęcie jubileuszowego AUKSO

W tym roku Letnia Filharmonia AUKSO po raz dwudziesty...

Wspaniała muzyka, genialni dyrygenci – sobotni koncert AUKSO w SOK-u

Sobotni koncert w ramach XIX Letniej Filharmonii AUKSO był...

Spotkanie ze Stanisławem Soyką podczas „Aukso” 2016 (wideo)

Spotkanie ze Stanisławem Soyką odbyło się 6 sierpnia 2016...

Soyka, Aukso i Szekspir w finale Letniej Filharmonii

Spotkanie ze Stanisławem Soyką w Folwarku Hutta pod Suwałkami...