Reklama

Suwalski blues ze wsparciem resortu kultury

Data:

- Reklama -

Na pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego mogą liczyć nie tylko organizatorzy Suwałki Blues Festival 2012. Dofinansowanie otrzymała także Letnia Filharmonia AUKSO i „Wigraszek”. W tym rozdaniu zdecydowanie mniej szczęścia miały 7. Suwalskie Teatr-Akcje i Muzeum Okręgowe w Suwałkach, które starało się pozyskać środki na jedną wystaw stałych.

Tegoroczny budżet Programów Ministra to 233 mln złotych. To środki, które mają pomóc w organizacji przedsięwzięć, festiwali, przeglądów czy publikacji wydawnictw. Jak to bywa na szczeblu ogólnopolskim – konkurencja i tym razem była ogromna. Tylko najlepiej napisane projekty otrzymały środki. W muzycznych wydarzeniach artystycznych do podziału było 18 mln złotych. Część tej kwoty uszczknął Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach na organizację V edycji SBF. Dofinansowanie, na które mogą liczyć organizatorzy, to 135 tys. złotych. 102 tys. złotych „wywalczyła” Fundacja Młoda Muzyka Śląska na XIII Letnią Filharmonię aukso – Wigry 2012. 

Wydarzenie pod szyldem teatru i tańca, które zyskało uznanie w MKiDN to m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”, który zdobył dofinansowanie w wysokości 69 tys. złotych. Niestety, 7. Suwalskie Teatr-Akcje 2012 – na zachód nie znalazły się wśród projektów objętych wsparciem resortu kultury. 

Pecha miał też Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki składający projekt na rozbudowę Kolekcji Suwalskiej Sztuki Współczesnej. Dofinansowania nie otrzymała też Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach planująca stworzenie "Fantastycznego Klubu". Poszkodowane jest też Muzeum Okręgowe w Suwałkach, które nie dostało środków na wystawę stałą "Alfred Wierusz-Kowalski 1849-1915. Życie i dzieło".

Wyniki pierwszego naboru dostępne są na stronie MKiDN. Drugi nabór do Programów Ministra zakończy się 31 marca 2012 roku. 

Fot. Wojciech Otłowski – poprzednie edycje SBF

2 KOMENTARZE

 1. Czekam na AUKSO z utęsknieniem.
  Bardzo dobrze, że znalazły się pieniądze na pobyt
  jedynej Takiej Orkiestry na świecie.
  Ludzie, spróbujcie latem AUKSO !
  Polecam gorąco.
  naj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Patriotyczno-alternatywne rozpoczęcie jubileuszowego AUKSO

W tym roku Letnia Filharmonia AUKSO po raz dwudziesty...

Wspaniała muzyka, genialni dyrygenci – sobotni koncert AUKSO w SOK-u

Sobotni koncert w ramach XIX Letniej Filharmonii AUKSO był...

Spotkanie ze Stanisławem Soyką podczas „Aukso” 2016 (wideo)

Spotkanie ze Stanisławem Soyką odbyło się 6 sierpnia 2016...

Soyka, Aukso i Szekspir w finale Letniej Filharmonii

Spotkanie ze Stanisławem Soyką w Folwarku Hutta pod Suwałkami...