11 tys. euro w Suwałkach

0
119
Eksperymentują na oświacie Niebywałe Suwałki

Ta kwota pochodzi z programu „Europa dla   obywateli”. Suwałki wykorzystają ją na organizację spotkania miast partnerskich, które odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia w czasie Jarmarku Kamedulskiego, który zastąpi dotychczasowe Dni Miasta.

Jak zapowiada Jarosław Filipowicz, rzecznik prasowy suwalskiego ratusza – w czasie  sierpniowego spotkania w Suwałkach odbędzie się prezentacja miast partnerskich w Parku Konstytucji 3 Maja, a także występy zespołów i solistów prezentujących tradycje muzyczne różnych regionów Europy, spotkania przedstawicieli miast partnerskich, parada uliczna.

Dodatkowo, w związku z Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, zostaną zaproszone do współpracy organizacje seniorów z miast partnerskich i Suwałk.

Projekt, który za kilka miesięcy doczeka się realizacji, nosi tytuł: „300 lat Suwałk – świętujmy razem z przyjaciółmi”. Do programu „Europa dla obywateli” wnioski złożyły miasta z 21 państw. Dofinansowanie, oprócz Suwałk, otrzymało 13 polskich miast.

Leave a Reply