Reklama

Gmina potrzebuje ponad 400 tys. złotych

Data:

- Reklama -

Koncepcja architektoniczna nowego budynku Urzędu Gminy Suwałki została wybrana w ubiegłym tygodniu. Zwyciężył najbardziej ekonomiczny projekt, w końcu nie tak dawno z kasy gminnej „wyfrunęło” 6,4 mln złotych dla RWE, a w planach jest zaciągnięcie kredytu w wysokości ponad 400 tys. złotych.

W styczniu pisaliśmy, że wyrok NSA zmusił gminę Suwałki do wypłacenia „wiatraczanej” firmie RWE kwoty 6,4 mln złotych. Jak wówczas przekonywał wójt Tadeusz Chołko, gmina stała na stanowisku, że podatek ma być od wartości całej elektrowni, a RWE że od fundamentu i od masztu. Przekonanie urzędników okazało się błędne.

Teraz gmina zamierza zaciągnąć kredyt długoterminowy na sfinansowanie spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań w formie pożyczek i kredytów. Potrzeba na to ponad 400 tys. złotych. Na tym wydatków nie koniec.

Zgodnie z przewidywaniami budowa nowej siedziby gminy przy ulicy Świerkowej może pochłonąć kolejne 5 mln złotych. Podobno to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie – lepsze niż remont kamienicy przy ulicy Kościuszki.

Wizualizacje pochodzą ze strony Urzędu Gminy Suwałki.

Na konkurs wpłynęło 11 koncepcji autorstwa biur z Białegostoku, Ostrołęki, Warszawy, Krakowa, Bełchatowa, Krosna i Suwałk. Zwycięski projekt przedstawiła Grupa Box, która zaproponowała budynek dwukondygnacyjny, podpiwniczony (znajdujący się na naszej stronie na planszy nr 6).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wywiad z Robertem Osydą, kandydatem na prezydenta Suwałk

Wydawało się, że walka o fotel prezydenta Suwałk rozegra...

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Koniec boomu na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

Według Ministerstwa Finansów, w pierwszych czterech miesiącach br. tzw....