Intermarche zamiast galerii handlowej

0
97
Intermarche zamiast galerii handlowej Niebywałe Suwałki 2

U zbiegu Świerkowej i Jana Pawła II będzie kolejny market. Właścicielem nieruchomości została współpracująca z „Muszkieterami” spółka „Krokus”, która wyłożyła na zakup terenu ponad 4,3 mln złotych. Zgodnie z warunkami przetargu, na działce musi powstać obiekt o łącznej powierzchni sprzedaży do 2000 m kw.

Według planów, oprócz budynku pojawi się tam parking i plac zabaw. – Nie chcemy, żeby w sąsiedztwie aquaparku i sali koncertowo-teatralnej powstał typowy „blaszak”, dlatego miasto będzie w ciągłym kontakcie z architektem Intermarche – zapoaiada Jarosław Filipowicz, rzecznik prasowy suwalskiego ratusza.

Pierwsze zakupy suwalczanie zrobią w markecie pod koniec 2013 roku. Inwestycja w Suwałkach nie jest przypadkowa. Grupa Muszkieterów rozpoczyna realizację inwestycji we wschodnich regionach Polski. W kwietniu br. w mediach pojawiła się informacja, że w samym tylko województwie warmińsko-mazurskim w latach 2013-2016 pod szyldem Intermarche i Bricomarche zostanie otwartych 20 sklepów.

Miasto zabezpieczyło się na wypadek opóźnień w realizacji inwestycji lub zaniechania budowy. Jeśli któryś z tych scenariuszy sprawdzi się, inwestor straci wadium w wysokości 400 tys. złotych. W ciągu najbliższych 2-3 tygodni między samorządem a inwestorem zostanie podpisana umowa notarialna. Market Intermarche zostanie zarejestrowany w Suwałkach, co daje gwarancję, że podatki wpływać będą do miejskiej kasy.

Fot. Materiały prasowe Intermarche

Leave a Reply