Reklama

Pośrednictwo kredytów hipotecznych – co to jest?

Data:

- Reklama -

Wyobraźmy sobie sytuację, w której chcemy kupić wymarzone mieszkanie, a nie mamy na nie pieniędzy. Zaczynamy myśleć o kredycie hipotecznym i o tym, że zadłużymy się na 30 lat. Doskonale wiemy, że taka decyzja jest bardzo ważna, ponieważ jej skutki będziemy odczuwać przez połowę naszego życia. Zaczynamy odwiedzać banki, pytać, porównywać oferty i zastanawiać się co, gdzie, kiedy i dlaczego tak drogo? Jeden bankier mówi zupełnie coś innego niż drugi. Zaczynamy szukać ukrytych opłat i powoli gubimy się w gąszczu procedur i zawiłych sformułowań. Po kilku tygodniach poszukiwań bierzemy kredyt na inną kwotę niż początkowo założyliśmy, ponieważ ktoś nam doradził dodatkową pożyczkę na remont i wcisnął kartę kredytową, której i tak nigdy nie użyjemy. Nareszcie mieszkamy w swoich czterech kątach, ale po kilku miesiącach dociera do nas fakt, że można było za nie płacić mniejsze raty…

Wyobraźmy sobie kolejną sytuację, w której również nie mamy za co kupić nieruchomości. Jednak zamiast odwiedzać dziesiątki banków, idziemy tylko do jednej instytucji. Spotykamy tam specjalistę, który w ciągu kilku minut porówna za darmo ofertę wszystkich banków – nawet tych, których placówek nie ma w naszym mieście. Podczas jednej wizyty, przedstawi nam zalety i wady poszczególnych kredytów, wyliczy naszą zdolność kredytową i wydrukuje harmonogramy spłat. Pomoże nam podjąć decyzję.

Po jej akceptacji, również bezpłatnie pomoże nam zebrać całą niezbędną dokumentację, którą sam dostarczy do banków. W naszym imieniu wynegocjuje najlepsze warunki kredytu i powiadomi nas, kiedy będzie przygotowana umowa kredytowa. Bez żadnych opłat umówi nas z notariuszem, rzeczoznawcą lub innym specjalistą. Po zakończonej transakcji, uściśniemy jego dłoń i z uśmiechem się pożegnamy. Przy luźnej rozmowie z rodziną czy znajomymi, wyszperamy jego wizytówkę z portfela i wręczymy mówiąc, że ta osoba pomogła nam podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Decyzji, której nie żałujemy. A tę osobę będziemy polecać każdemu, kto znajdzie się w podobnej do naszej sytuacji. Ta osoba to pośrednik kredytowy.

Zastanawiamy się teraz, na czym zarabia taki pośrednik? To proste. Pośrednikowi płaci bank za dobrze sfinalizowaną transakcję. Taki system wynagrodzenia wymusza na pośredniku maksymalne zaangażowanie w proces kredytowy. Od nas nie może wziąć zapłaty, ponieważ jest to karalne.

A w jaki sposób działa? To również mało skomplikowane – pośrednicy kredytowi jako pierwsi są informowani o nowych ofertach i promocjach, które wprowadzają banki. Na bieżąco doradzają swoim klientom oraz szybko reagują na wprowadzane zmiany. Wiedzą, który bank udzieli kredytu szybciej, a który taniej. Współpracując ze wszystkimi bankami, mają wiele możliwości negocjacji oferty cenowej.

Zdziwieni? Nie dość, że za darmo i szybciej, to jeszcze taniej.

Autor: Arkadiusz Walicki

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Wernisaż wystawy „Andrzej Strumiłło. Dzieła wybrane” w suwalskiej Starej Łaźni (foto)

W piątkowy (22 października) wieczór w suwalskiej Galerii Sztuki...