Cenne odpady

0
478
Cenne odpady Niebywałe Suwałki 3

Szkolna zbiórka odpadów i zużytych baterii jest nie tylko pożyteczna, ale i „opłacalna”. Uczniowie, którym udało się zebrać w tym roku najwięcej, otrzymali od prezydenta tablet, aparat fotograficzny i odtwarzacz mp4. Szkoły dostały nagrody pieniężne.

W poniedziałek – 11 czerwca w Urzędzie Miejskim w Suwałkach odbyło się podsumowanie XII edycji konkursu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i zużytych baterii. Wzięło w nim udział 11 suwalskich szkół. Uczniowie zebrali w sumie ponad 32 tony odpadów.

Oprócz wyróżnienia najlepszych uczniów w kategorii zbiórki odpadów, zbiórki butelek PET i baterii, komisja konkursowa zajęła się też twórczością. Członkowie jury wybrali trzy najoryginalniejsze prace plastyczne, również wykonane z odpadów. Zwyciężył robot „Odpadek”, kosz z owocami i strój ekologiczny.

Szkołami najbardziej zaangażowanymi w zbiórkę okazały się: Zespół Szkół Nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 10 (nagroda 2 tys. zł), Gimnazjum nr 6 (1,5 tys. zł) oraz Zespół Szkół Nr 8 – Szkoła Podstawowa nr 2 (nagroda 1 tys. zł).

Fot. Jarosław Filipowicz

Leave a Reply