Reklama

Nowe inwestycje dla turystyki

Data:

- Reklama -

Nad jeziorem Serwy powstanie pensjonat, a kompleks turystyczny „U Jawora” czeka rozbudowa. To tylko dwa projekty, które mogą liczyć na dotacje na rozwój infrastruktury turystycznej. W całym regionie powstaną inwestycje warte 84 mln zł, pracę znajdzie nawet 90 osób.

Do realizacji skierowanych zostało siedem projektów z całego województwa podlaskiego. W kilku atrakcyjnych zakątkach naszego regionu (m.in. w Białowieży i na Suwalszczyźnie) powstaną hotele, pensjonaty i i inne obiekty turystyczne. Łączne dofinansowanie tych zadań z Regionalnego Programu Operacyjnego sięga prawie 24 mln zł.

Dzięki realizacji tych przedsięwzięć powstanie 319 nowych miejsc noclegowych w obiektach o różnym standardzie – 3, 4, a nawet 5 – gwiazdkowym. Położone będą w rejonach, gdzie turystyka jest lub ma szansę stać się jednym z najważniejszych czynników rozwoju.

W konkursie premiowane były m.in. projekty realizowane w gminach atrakcyjnych turystycznie, a także wykorzystujące nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT). Dotacje trafią również do przedsiębiorców, którzy poszerzają dotychczasową ofertę noclegowo-turystyczną.

Na dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln złotych może liczyć firma, która od 2006 roku świadczy usługi turystyczne na 3-hektarowym terenie w miejscowości Mołowiste nad Jeziorem Serwy. Tam – za ponad 8 mln złotych ma powstać pensjonat. Trochę mniejszą inwestycję planuje właściciel kompleksu „U Jawora”. Celem projektu o wartości ponad 4 mln zlotych, który uzyskał dofinansowanie na poziomie 1,7 mln złotych, jest rozbudowa kompleksu i zakup wyposażenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wywiad z Robertem Osydą, kandydatem na prezydenta Suwałk

Wydawało się, że walka o fotel prezydenta Suwałk rozegra...

O potrzebach młodzieży – (Nie)Dorzeczne rozmowy w Plazie

Niemal półtora miesiąca po wrześniowym spotkaniu na Bulwarach grono,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Koniec boomu na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

Według Ministerstwa Finansów, w pierwszych czterech miesiącach br. tzw....