Reklama

Ułani, aktorzy, Palinocka i Op!era Folk Festival

Data:

- Reklama -

Wydarzeń, które będą miały miejsce na Suwalszczyźnie w najbliższych tygodniach, nie wypada przegapić. Wśród propozycji jest Piknik Kawaleryjski, festiwal teatralny „Wigraszek”, a także koncerty na plaży w Raczkach. Na przełomie czerwca i lipca w Białymstoku odbędzie się kolejna część Halfway Festival, tym razem w konfiguracji Op!era Folk.

XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” w tym roku zaplanowano w terminie 19-22 czerwca. W tych dniach wielbiciele teatru mogą spodziewać się konkursowych prezentacji, a tym samym konfrontacji z najlepszymi zespołami teatralnymi w Polsce i za granicą, ale również spotkań warsztatowych i spektakli plenerowych w Parku Konstytucji 3 Maja i nad Zalewem „Arkadia”. Program wydarzenia dostępny jest w naszym kalendarzu imprez na stronie: Program Festiwalu „Wigraszek”

Kolejna porcja wrażeń czeka na mieszkańców Suwalszczyzny już 23 czerwca. Tego dnia rozpocznie się XII Piknik Kawaleryjski oraz VIII Palinocka w Raczkach. Na plaży od godz. 19.00 czekać będzie moc atrakcji: występ grupy VOCIBUS /pod kier. Tomasza Skrzypka/, koncert zespołu „Chłopcy kontra Basia” – finalistów „Must Be The Music”, koncert zespołu „Pietuchy”, a o 22.00 widowisko obrzędowe w wykonaniu Koła Młodych Przyjaciół Ziemi Raczkowskiej /pod kier. Anny Doroty Halickiej/ oraz fire show.

Tego samego dnia, tyle że o godz. 13.00 na placu konkursowym nad Zalewem „Arkadia” pojawią się członkowie grup rekonstrukcyjnych, biorący udział w XII Pikniku Kawaleryjskim. Pierwszy dzień imprezy to zawody i pokazy sprawności kawaleryjskiej: próba dzielności konia, woltyżerka i zabawy ułańskie oraz około godz. 15.30 – przemarsz oddziałów ulicami Suwałk i popas przy Centrum Handlowo-Rozrywkowym Suwałki Plaza. Kolejny dzień Pikniku Kawaleryjskiego (24 czerwca) to zawody i pokazy sprawności kawaleryjskiej na placu między ulicami Świerkową i Nowomiejską. Początek o godz. 12.00. Konkurs w skokach przez przeszkody odbędzie się o godz. 16.00, z kolei o godz. 17.00 – otwarte zawody w powożeniu bryczką o Nagrodę Dyrektora Muzeum.

Na przełomie czerwca i lipca mieszkańców regionu czeka jeszcze jedno wydarzenie muzyczne. W Białymstoku odbędzie się II część Halfway Festival – Op!era Folk Festival, nad którym patronat sprawuje m.in. portal „Niebywałe Suwałki”. W terminie 29 czerwca – 1 lipca na scenie zagrają OiFP: Kapela ze Wsi Warszawa z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej i męskim zespołem wokalnym Constantine (Nisz, Serbia), FolkRoll, Re1ikt, The Loom, Vasya Oblomov, Chłopcy kontra Basia, Haydamaky, Sin Fang, Great Lake Swimmers oraz Woven Hand. Bilety do nabycia na www.bilety24.pl oraz w kasie OiFP.

Więcej wydarzeń w naszym kalendarzu – http://www.niebywalesuwalki.pl/kalendarz/

Fot. z poprzedniej edycji Pikniku Kawaleryjskiego – Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gdzie do sanatoriów jeżdżą dzieci?

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia, które rozpoczęło się w...

„Piątka za piątkę” – skorzystaj z promocji

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki informuje o rozpoczęciu...

Charytatywny Bal Przedsiębiorców już 20 kwietnia

Już w następną sobotę, 20 kwietnia, w Hotelu Szyszko***...

Trwa akcja #sadziMY. Można otrzymać sadzonkę

Właśnie trwa szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego...