Będą setki miejsc pracy, tyle że nie u nas

0
21
Szwedzki kapitał w Strefie Ekonomicznej Niebywałe Suwałki

Do SSSE Podstrefa Białystok dołącza producent ogrzewaczy wody, pomp ciepła, systemów solarnych z Białegostoku, który na terenie Podstrefy Białystok zamierza wybudować zakład na zakupionej nieruchomości o powierzchni 5,3 ha. Strefa wydała odpowiednie zezwolenie 26 września.

Przedsiębiorca deklaruje zatrudnienie 350 osób oraz poniesienie nakładów inwestycjach w wysokości 60 mln zł. Sukces przedsiębiorstwa NIBE-BIAWAR to dobra informacja dla miasta i regionu, zwłaszcza, że przedsięwzięcie to wiąże się z dużym wskaźnikiem zatrudnienia.

W podstrefie Białystok do nabycia zostały jeszcze dwie nieruchomości o powierzchniach: 6,7 ha i 2 ha. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna oferuje kolejne wolne tereny w Suwałkach – ok. 43 ha, Ełku – ok. 24 ha i Gołdapi – ok. 8 ha. Trwają prace nad utworzeniem podstrefy w Łomży.

Zezwolenie nr 175 wydane przedsiębiorcy NIBE-BIAWAR, to już siódme zezwolenie udzielone przez SSSE S.A. w tym roku. Dzięki tej i pozostałym tegorocznych inwestycjom w SSSE, zatrudnienie w regionie wzrośnie, o co najmniej 480 osób, a poniesione przez przedsiębiorców nakłady inwestycje wyniosą, co najmniej 142,4 mln zł.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa od 16 lat. Dotychczas powstało w niej ponad 5,5 tys. miejsc pracy w 70 zakładach. Wartość poniesionych przez przedsiębiorców inwestycji to 1,7 mld zł. SSSE to sześć podstref: Suwałki, Grajewo, Białystok, Ełk, Gołdap oraz Małkinia Górna. Strefa obejmuje prawie 342,8 ha, na których przedsiębiorcy prowadzą działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Podstawową zachęta inwestycyjną jest ulga w podatku dochodowym w wysokości do 70% wartości inwestycji oraz konkurencyjne ceny gruntów sprzedawanych na własność. Przedsiębiorcy oprócz atrakcyjnych warunków do inwestowania mogą liczyć na przyjazną i profesjonalną obsługę pracowników SSSE oraz pomoc na każdym etapie realizacji inwestycji.

Źródło: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz