Łomża i Suwałki z szansą na dotacje

0
70
Marszałek przed trudną decyzją. Związkowcy PKS Suwałki chcą odwołania prezesa  Niebywałe Suwałki

Zakończyły się konsultacje społeczne projektów drogowych. W ich wyniku dwie inwestycje zgłoszone przez Łomżę i Suwałki zostaną wpisane na listę rezerwową projektów kluczowych (czyli najważniejszych inwestycji z punktu widzenia rozwoju regionu). Taką decyzje podjął na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Województwa.

– Projekt Suwałk to drugi etap inwestycji polegającej na przebudowie układu komunikacyjnego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655. Ma objąć przebudowę ulicy Buczka, skrzyżowania ulic Kościuszki, Dwernickiego i Sikorskiego, a także rozbudowę ulicy Reja (od Kowalskiego do Armii Krajowej) – informuje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka. Wartość inwestycji to 19 mln zł. Dotacja z RPO wyniesie 60 procent tej kwoty.

Drugi projekt został zgłoszony przez miasto Łomża. I jest to już trzeci etap inwestycji mającej na celu usprawnienie połączeń drogowych w obrębie tego miasta. Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę i rozbudowę ulic: Przykoszarowej, Browarnej, Meblowej oraz przedłużenie ulicy Zawadzkiej. Inwestycja ma pochłonąć 30 mln zł. Dofinansowanie to również 60 procent.

Materiały prasowe UMWP.

Leave a Reply