Odkrywamy Wierusza

0
31
Wierusz-Kowalski i rodzina - nadal nie w komplecie Niebywałe Suwałki 7

To prawdziwa gratka dla wielbicieli sztuki! Już w niedzielę – 21 października w Muzeum Okręgowym w Suwałkach zostaną zaprezentowane dzieła Alfreda Wierusza-Kowalskiego z prywatnej kolekcji. Na obejrzenie ich suwalczanie będą mieli zaledwie kilka godzin.

„Żona dla Wierusza” to akcja suwalskich muzealników, której celem jest przybliżenie twórczości urodzonego w naszym mieście malarza, promocja powstającej ekspozycji stałej dotyczącej jego osoby, ale przede wszystkim próba zebrania środków na odkupienie jedynego portretu Jadwigi Wierusza-Kowalskiej. Obraz przedstawiający małżonkę artysty można było zobaczyć podczas ostatniej Nocy Muzeów, a także podczas inauguracji cyklu wydarzeń. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Wierusz-Kowalski i rodzina – nadal nie w komplecie

Tym razem, zamiast portretów i autoportretów członków rodziny Wierusza-Kowalskiego, będą prezentowane wyjątkowe dzieła. – Niektóre z nich nigdy nie były pokazywane, inne – jako depozyt, zdobiły stałą galerię w jednym z muzeów narodowych. Wszystkie warto zobaczyć – zachęca Eliza Ptaszyńska, kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach i specjalistka od twórczości „monachijczyków”.

Warto wspomnieć, że niedzielny event ma niebywały charakter – to 153. urodziny Wierusza-Kowalskiego. Na gości czekać będzie wizualizacja projektu aranżacji stałej galerii artysty, a także zajęcia artystyczne dla najmłodszych (rysowanie laurek, ozdabianie babeczek urodzinowych, malowanie portretów. Początek o godz. 11.00.

Szczegóły na stronie naszego KALENDARZA

Fot. Muzeum Okręgowe w Suwałkach – Wojciech Arasimowicz

Dodaj komentarz