Reklama

500 lat regionu

Data:

- Reklama -

Podlaska Marka Roku ze Społeczną Inicjatywą Roku, targi samorządów podlaskich i kongres samorządowy, a ponadto spotkania Konwentu Marszałków, który w roku 2013 będzie  się odbywał w Białymstoku – to zapowiedź świętowania 500-lecia Województwa Podlaskiego.

– Zależy nam, aby w świętowaniu 500-lecia województwa podlaskiego wzięły udział wszystkie nasze samorządy – życzył podczas konferencji prasowej sobie i pozostałym organizatorom obchodów Jarosław Dworzański, marszałek województwa. – Jeśli na targi samorządowe zorganizowane w centrum stolicy regionu przyjadą przedstawiciele wszystkich 130 samorządów, będzie to nasz wielki sukces.

Targi samorządowe zaplanowane na 25-26 kwietnia przyszłego roku to jedna z inicjatyw obchodów 500-lecia podjęta wspólnie przez marszałka, Wojewodę Podlaskiego i Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego. Jej prezes zapowiadał, że targi będą jedyną okazją do zaprezentowania się samorządów pod względem nie tylko atrakcji turystycznych, czy możliwości gospodarczych, ale też kulturalnych. – Chcemy wzmocnić lokalną tożsamość mieszkańców, pokazać im potencjał naszych samorządów i ich największe zalety – przekonywał Andrzej Parafiniuk, prezes fundacji.

Obok targów odbywających się na Rynku Kościuszki, w tym samym czasie w teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku, zaplanowano Kongres Samorządowy, na którym przedstawiciele władz lokalnych dowiedzą się m.in. o możliwościach finansowania inwestycji publicznych w następnej perspektywie unijnej. Wieczorem zaś w Operze i Filharmonii Podlaskiej uroczyście zostaną wręczone trofea i tytuły: Podlaskiej Marki Roku i Społecznej Inicjatywy Roku.

– Bo oprócz przedstawicieli samorządów i przedsiębiorców do wspólnego obchodzenia tego święta chcemy też zaprosić i włączyć organizacje pozarządowe. Podsumowanie konkursu Społeczna Inicjatywa Roku stanowi do tego świetną okazję – wyjaśniał Maciej Żywno, Wojewoda Podlaski.

Z kolei Marszałek Województwa Podlaskiego podkreślał, iż przyszły rok i obchody 500-lecia doskonale wpisują się w czekające województwo prestiżowe zadania. – Będziemy przewodniczyć Konwentowi Marszałków i chcemy, by spotkania naszych gości odbyły się w Białymstoku, Białowieży i Augustowie – zdradził marszałek Dworzański. – Ponadto w przyszłym roku przypada nasza kolej na objęcie przewodnictwa w Domu Polski Wschodniej w Brukseli, gdzie także będziemy podkreślać ten niezwykły jubileusz.

Podczas obchodów 500-lecia na wszelkich materiałach promocyjnych widnieć będzie specjalne, jubileuszowe logo Województwa Podlaskiego opracowane przez wybitnego malarza prof. Leona Tarasewicza.

Źródło: Wrota Podlasia

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gdzie do sanatoriów jeżdżą dzieci?

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia, które rozpoczęło się w...

„Piątka za piątkę” – skorzystaj z promocji

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki informuje o rozpoczęciu...

Charytatywny Bal Przedsiębiorców już 20 kwietnia

Już w następną sobotę, 20 kwietnia, w Hotelu Szyszko***...

Trwa akcja #sadziMY. Można otrzymać sadzonkę

Właśnie trwa szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego...