Reklama

200 najzdolniejszych

Data:

- Reklama -

6 grudnia w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku obyła się, już po raz piąty, uroczysta gala wręczenia stypendiów unijnych najzdolniejszym uczniom z regionu. W gronie wyróżnionych znalazła się młodzież z Nowinki, Sztabina i Przerośli.

Stypendia unijne przyznaje Zarząd Województwa Podlaskiego uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego. Wsparciem stypendialnym może zostać objęty uczeń wyjątkowo uzdolniony, zwłaszcza w zakresie nauk preferowanych: matematyczno – przyrodniczych oraz uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej.

W Mikołajki sala teatru wypełniona była po brzegi. Zebranych gości: przedstawicieli Zarządu i Sejmiku Województwa Podlaskiego, Kuratorium Oświaty, stypendystów, ich rodziny, przyjaciół i nauczycieli przywitał członek Zarządu Jacek Piorunek.

– Doceniamy wasz upór w dążeniu do lepszych ocen, za wasze zdolności, aktywność i ciężką pracę. Mówię to w imieniu Zarządu i Sejmiku Województwa Podlaskiego – powiedział członek Zarządu Jacek Piorunek.

Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające otrzymacie stypendium w z rąk dwóch członków Zarządu Jacka Piorunka i Cezarego Cieślukowskiego oraz radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego Henryka Łukaszewicza.

– Bardzo serdecznie gratuluję wybranym spośród wybranych, cieszę się, że mamy w województwie tylu zdolnych uczniów. Jedną z intencji samorządu województwa jest wsparcie rozwoju młodych obywateli naszego województwa. Stypendia to forma uniwersalna, a jednocześnie dzięki kryteriom ich przyznawania jest to szansa na znalezienie wśród młodzieży naszego województwa tych perełek, które będą w przyszłości decydowały o tym, w jakim kierunku rozwinie się nasz region, a jednocześnie będą decydowały o przyszłości nas – dorosłych. Dzisiaj my wypełniamy swój obowiązek, wspieramy was, ale liczymy na to, że kiedyś zrewanżujecie się nam i pomyślicie o nas starszych, kiedy władza i odpowiedzialność za województwo i państwo przejdzie w Wasze ręce. – powiedział członek Zarządu Cezary Cieślukowski.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali: Joanna Niewińska uczennica VII LO w Białymstoku i finalistka „Szansy na Sukces”, formacja taneczna „Atom Kids” – finaliści programu „Got to Dance”, a na zakończenie półgodzinny koncert dał zespół „DeMorela” – uczestnicy programu „The Voice of Poland” i „Must Be The Music”. Galę poprowadził Krzysztof Szubzda.

W tym roku do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło 619 wniosków o stypendia. Zarząd przyznał każdemu z 200 uczniów wsparcie w kwocie 425 zł na okres 10 miesięcy. Stypendia finansowane są w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w 12,6% z budżetu państwa i w 2,4% z budżetu województwa podlaskiego.

Źródło/fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gdzie do sanatoriów jeżdżą dzieci?

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia, które rozpoczęło się w...

„Piątka za piątkę” – skorzystaj z promocji

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki informuje o rozpoczęciu...

Charytatywny Bal Przedsiębiorców już 20 kwietnia

Już w następną sobotę, 20 kwietnia, w Hotelu Szyszko***...

Trwa akcja #sadziMY. Można otrzymać sadzonkę

Właśnie trwa szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego...