Reklama

Czy będzie nocny zakaz przejazdu TIR-ów?

Data:

- Reklama -

ulicaObywatelski Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy Suwałk zwrócił się w środę – 6 marca do Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk z oficjalnym wnioskiem o zamknięcie Suwałk dla pojazdów ciężarowych w godzinach nocnych. Decyzja jeszcze nie zapadła.

– Przedstawiciele Komitetu przekazali prezydentowi pismo, w którym akcentują, że „żądają zdecydowanych działań”. Czesław Renkiewicz wniosek przyjął, ale nie odpowiedział, czy drogę zamknie. W piątek prezydent spotka się w Warszawie z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od tego spotkania będzie zależała  decyzja dotycząca „nocnego zakazu” – informuje Kamil Sznel, asystent prezydenta Suwałk.

– Panie prezydencie, 7 tysięcy mieszkańców Suwałk żyje w obszarze o ciągle przekroczonych normach hałasu. 45 tysięcy suwalczan jest narażonych na hałas dobiegający z krajowej „ósemki”. Drogę trzeba zamknąć! I tak nikt już nie daje nam nadziei, że obwodnica Suwałk powstanie. A ludzie chcą w Suwałkach żyć w godziwych warunkach – tak uzasadnił wniosek Stanisław Kulikowski, szef Obywatelskiego Komitetu Wspierania Budowy Obwodnicy Suwałk.

Czesław Renkiewicz dokument przyjął – ale decyzji dziś jeszcze nie podjął. – Wiem, że mam taką możliwość. Rozważam, czy z niej nie skorzystać. Wiem też, że Wojewoda Podlaski może taki zakaz uchylić – mówił podczas spotkania z przedstawicielami Komitetu prezydent Suwałk.

W przypadku Suwałk jest możliwość skierowania ruchu pojazdów ciężkich w godzinach nocnych w kierunku byłego przejścia granicznego w Ogrodnikach – drogą krajową numer 16 z Augustowa. Wtedy pojazdy będą mogły ominąć Suwałki. Kolejnym argumentem jest badanie natężenia hałasu, które zostało zaprezentowane miesiąc temu przez suwalski Zarząd Dróg i Zieleni.

Fot. www.freedigitalphotos.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Rozmowy o przyszłości współpracy transgranicznej

W Suwałkach dyskutowano nad wsparciem regionu w kontekście zmieniającej...

II tura wyborów samorządowych: Podsumowanie wyników. Czesław Renkiewicz prezydentem Suwałk

W ostatnią niedzielę, 21 kwietnia odbyła się druga tura...