Na tym miejscu – pomóżmy, współtwórzmy

0
26
AbraMakabra według Kobaru Niebywałe Suwałki 10
Warsztaty w Kobaru w Olecku
Warsztaty w Kobaru w Olecku
Warsztaty w Kobaru w Olecku

Jest takie wydarzenie, które przyciąga młodych teatralników na Mazury i sprawia, że pewne miasteczko przez trzy dni tętni czystą artystyczną energią. Chodzi o Olecki Przegląd Teatrów Amatorskich CHiMERA, organizowany przez teatr HOC LOCO. W tym roku w dniach 9-11 sierpnia odbędzie się trzecia edycja imprezy. Wymaga ona jednak wsparcia finansowego, dlatego organizatorki zwracają się o pomoc i zachęcają do współtworzenia festiwalu.

Olecki Przegląd Teatrów Amatorski CHiMERA to trzydniowe święto młodego teatru. Podczas przeglądu zaprezentują się grupy teatralne z całej Polski. CHiMERA to swojego rodzaju przekrój dorobku niezależnej sceny teatralnej. W poprzednich edycjach zaprezentowały się grupy m.in. z Goleniowa, Gryfina, Chełma, Krakowa, Warszawy i Ostrołęki. Na zakończenie występowały teatry uznane na scenie offowej, Teatr Brama z Goleniowa ze spektaklem “My” (w 2011 r.) i Teatr Krzyk z Maszewa ze spektaklem “eksPLoracja” (w 2012 r.). W tym roku gwiazdą CHiMERY będzie Krzysztof Gmiter z monodramem “Nieśmiertelność raka”.

OPTA to nie tylko spektakle, ale także różnorodne ciekawe warsztaty. Dotąd odbywały się warsztaty teatralne m.in z Teatrem Krzyk, a także fotograficzno-charakteryzatorskie z uznanym artystą Mariuszem “Kobaru” Kowalem. W tym roku oprócz teatralnych, zostaną przeprowadzone warsztaty teatralno-taneczne.

CHiMERA organizowana jest przez teatr HOC LOCO: Justynę Pławską, Urszulę Korąkiewicz, Karolinę Najechalską, Aleksandrę Ziopaję i Milenę Hościłło. Grupa powstała w sierpniu 2010 roku, a już we wrześniu wystawiła pierwszy autorski spektakl, pt. “el Sol”. Dziewczyny w czasie wolnym od studiów wracają do rodzinnego miasta – Olecka, by tam kontynuować swoją działalność jako animatorki kultury. CHiMERA jest ich własnym, autorskim projektem, o który dbają, by z roku na rok był coraz lepszy.

Tegoroczna edycja potrzebuje wsparcia finansowego, dlatego też dziewczyny wystąpiły z projektem na portalu polakpotrafi.pl To platforma, na której można finansować przedsięwzięcia metodą crowdfoundingu (finansowania społecznościowego). Projekt można wspierać dowolną kwotą na http://polakpotrafi.pl/projekt/olecki-przeglad-teatrow-amatorskich-chimera .

HOC LOCO zostało nazwane kiedyś pięcioma wariatkami, którym zachciało się teatru. Ktoś musiał mieć rację, bo są związane z tą sztuką od 4 do 10 lat i wciąż tworzą. CHiMERA natomiast to przede wszystkim dobra zabawa, odrobina szaleństwa, dni wypełnione miłością do teatru, możliwość obejrzenia ciekawych spektakli i poznania obiecujących artystów młodego pokolenia. Każdy może stać się jej częścią, wspierając projekt. Liczy się każdy grosz! Organizatorki zapraszają do wspólnego tworzenia najbardziej żywiołowej imprezy teatralnej na Mazurach!

Więcej informacji:

Urszula Korąkiewicz

512 324 985

ula.korakiewicz@gmail.com

Dodaj komentarz