Reklama

Człowiek od remontów

Data:

- Reklama -
Na zdj. ulica Wigierska przed remontem
Na zdj. ulica Wigierska przed remontem

Koordynacją i porządkiem na suwalskich placach budowy zajmie się Tomasz Drejer, zastępca Dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk postanowił, że powołanie takiej osoby jest konieczne. Jest to między innymi odpowiedź na częste sygnały mieszkańców Suwałk, którzy zwracają uwagę na ogromne utrudnienia w ruchu samochodowym.

Informacja prasowa.

– Ogromnej rzeszy suwalczan – również mi – spędza sen z powiek sytuacja, jaka panuje na suwalskich ulicach. Mam tu na myśli inwestycje. Głównie drogowe – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Chciałbym przeprosić wszystkich mieszkańców Suwałk za utrudnienia w ruchu. Za to, że niektóre miejsca w naszym mieście wyglądają – krótko mówiąc – źle. Informuję jednocześnie, że koordynator, którego powołam, będzie odpowiedzialny między innymi za to, by nie prowadzono w tym samym czasie prac budowlanych i remontowych na głównych ciągach drogowych co prowadzi do paraliżu drogowego miasta – dodaje prezydent.

Szczegółowy zakres obowiązków Tomasza Drejera zostanie określony w specjalnym Zarządzeniu Prezydenta Miasta Suwałk.

Na pewno będą to takie zadania jak: planowanie terminów poszczególnych robót. Każda firma czy spółka, która będzie chciała prowadzić prace w pasie drogowym, będzie musiała to zgłosić Tomaszowi Drejerowi. Ten wyznaczy taki termin wykonania robót, by nie kolidował on z żadną inną inwestycję w okolicy.

W tym roku na suwalskich ulicach prowadzone są cztery duże inwestycje warte blisko 30 milionów złotych. Dużo, bo ponad połowę tej kwoty suwalski samorząd pozyskał z Unii Europejskiej – między innymi na przebudowę ulicy Wigierskiej, Placu Marii Konopnickiej i Placu Piłsudskiego.

– Od lat suwalski samorząd aktywnie pozyskuje i wykorzystuje pieniądze unijne. Staramy się utrzymać tą dobrą passę – podkreśla prezydent. – Niestety, nasza aktywność w pozyskiwaniu pieniędzy nie idzie w parze z aktywnością firm na placach budowy. A to przekłada się na niezadowolenie mieszkańców Suwałk – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto dostało pieniądze na otwarcie czwartego żłobka

Suwałki szykują się do utworzenia czwartego żłobka miejskiego, w...

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...

Podlaskie Forum Gospodarcze za nami: Dyskusje o drogach, kolei i lotniskach

W piątek, 11 sierpnia odbyło się ważne spotkanie w...

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...