Dotacje na zabytki rozdane

0
20
Mało na sport Niebywałe Suwałki

pieniadzePrezydent Suwałk wręczył dwie ostatnie umowy na przyznanie dotacji na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków i objętych ochroną na terenie Miasta Suwałki. Dzięki 200 tysiącom złotych przeznaczonych na ten cel w tegorocznym budżecie uda się wyremontować 13 obiektów na terenie Suwałk.

 Informacja prasowa.

– Po raz pierwszy w tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy kwotę, która była przeznaczona na remonty obiektów zabytkowych w Suwałkach – mówił w trakcie spotkania prezydent Suwałk. – Dzięki temu właścicielom budynków zabytkowych łatwiej będzie udźwignąć ciężar remontów, które często są konieczne do przeprowadzenia – dodał Czesław Renkiewicz.

Ostatnie rozdanie pieniędzy zostało przeznaczone na dofinansowanie remontu dachu w kamienicy przy ulicy Kościuszki 87 oraz na remont drzwi wejściowych w molennie Gminy Wyznaniowej Wschodniego Kościoła Staroobrzędowego w Suwałkach przy ulicy Sejneńskiej. Jest to kolejno 22 tysiące i 9 tysięcy złotych.

Wcześniej dofinansowane zostały remonty dachów w kamienicach przy ulicy Kościuszki 5, 15, 25 A, 98 oraz Wigierskiej 9/11. Remont kapitalny przejdzie kamienica przy ulicy Emilii Plater 18. W kościele ewangelicko – augsburskim zostaną wyremontowane drzwi wejściowe, a w cerkwi prawosławnej wieża.

Dodaj komentarz