Najlepsi odebrali stypendia

0
206
Mało na sport Niebywałe Suwałki

pieniadzeCzesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wręczył dziś 7 stypendiów najzdolniejszym absolwentom szkół ponadgimnazjalnych z Suwałk. Stypendia zostały przyznane w ramach realizacji Programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych w Mieście Suwałki do 2015 roku, który w maju przyjęła suwalska Rada Miejska.

Informacja prasowa.

Program umożliwia nagradzanie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w formie stypendium Prezydenta Miasta Suwałk za szczególne osiągnięcia w nauce lub sporcie. – W naszym mieście taki system nagradzania uczniów został wprowadzony po raz pierwszy – poinformował dziś Czesław Renkiewicz. – Mam nadzieję, że stypendia będą pewną formą dopingu dla suwalskich uczniów – dodał także.

Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce lub sporcie, uzyskane w roku szkolnym 2012/2013, otrzyma łącznie 81 uczniów: 35 ze szkół podstawowych, 38 z gimnazjów i 8 ze szkół ponadgimnazjalnych. Wysokość stypendium (miesięcznie): w szkole podstawowej wynosi 150 zł (przez 10 miesięcy od IX do VI), w gimnazjum – 200 zł (przez 10 miesięcy od IX do VI), a w szkole ponadgimnazjalnej – 250 zł ((przez 10 miesięcy od IX do VI).

Wyjątkiem są maturzyści, którzy dziś odebrali stypendia z rąk prezydenta Suwałk. Pieniądze w ramach stypendium zostaną wypłacone im jednorazowo w kwocie 2 500 zł do 31 sierpnia.

Leave a Reply