Przybył Mecenas Kultury

0
252
Na zdj. Alicja Roszkowska przyjmuje nagrodę z rąk prezydenta Suwałk
Na zdj. Alicja Roszkowska przyjmuje nagrodę z rąk prezydenta Suwałk
Na zdj. Alicja Roszkowska przyjmuje nagrodę z rąk prezydenta Suwałk

Do grona Mecenasów Kultury Suwałk dołączyła Alicja Roszkowska, prezes Fundacji ART-SOS, wspierającej młodych artystów. Zaszczytny tytuł i statuetka „Wierusza” zostały uroczyście wręczone podczas „Dni Suwałk”, tuż przed koncertem „Skaldów”. Tytuł jest przyznawany na pięć lat.

Informacja prasowa.

– Pani Alicja, tworząc projekt „Sala Królewska”, otworzyła swój dom dla młodych artystów i organizuje tam koncerty kameralne, za co bardzo dziękujemy – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Miasta Suwałk.

Laureatka, dziękując za wyróżnienie, dziękowała zaś również wolontariuszom, którzy pomagają jej prowadzić działania fundacji. Nie tracąc okazji, zaprosiła też suwalczan na I Bal Charytatywny Fundacji ART-SOS pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza 18 października, o godzinie 19.00 w Sali Balowej Hotelu SZYSZKO. Dochód z balu wspomoże młodych, zdolnych artystów.

Tytuł „Mecenasa Kultury Suwałk” jest przyznawany osobom fizycznym i podmiotom wspierającym finansowo działalność kulturalną, angażującym się w ochronę zabytków Suwałk, czy też podejmujących działania na rzecz ochrony lokalnego dziedzictwa. Tytuł przyznaje Prezydent Miasta Suwałk z własnej inicjatywy, bądź na wniosek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Suwałkach, miejskich instytucji kultury oraz innych instytucji artystycznych, kulturalnych i wydawniczych, a także związków twórców i organizacji pozarządowych.

Autorem statuetki „Wierusza” jest znana rzeźbiarka Elżbieta Pietras. Wykonana w brązie statuetka przedstawia Alfreda Wierusza Kowalskiego – urodzonego w Suwałkach jednego z najwybitniejszych malarzy polskich XIX w. Postać trzyma w dłoni paletę, na której został wyryty herb Suwałk.

Leave a Reply