Relacje męsko-męskie, czyli Barciś i Żak w duecie

0
72

DziwnaPara_spektakl_1Za kilka dni spektakl „Dziwna Para” obejrzą przedstawiciele Polonii w Chicago. Taką okazję będą mieli również suwalczanie, tyle że trochę później – 13 października. Komedia Neila Simona w wykonaniu znanych polskich aktorów to zdaniem recenzentów „niemal dwie godziny dobrej zabawy”.

„Dziwna para” jest legendarnym hitem Broadway’u, wprowadzonym również na polską scenę. Sztuka Neila Simona doczekała się nawet wersji filmowej, w której wystąpili Jack Lemmon i Walter Mathau. Siła krajowej adaptacji opiera się na zaangażowaniu w głównych rolach aktorów komediowych – Artura Barcisia i Cezarego Żaka.

DziwnaPara_spektakl_8Kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz – Oskar i jego żywe zaprzeczenie, domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks spotykają się na cotygodniowych partiach pokera. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. To, co z tego wynika, zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, jest tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego – jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcę lekkiego repertuaru do stwierdzenia: „Neil Simon wie o komedii wszystko!”.

Opowieści o „starym dobrym małżeństwie” są jednak nieśmiertelne.

Więcej o „Dziwnej parze” w naszym kalendarzu i na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy naszych Czytelników do udziału w konkursie. Do wygrania są 4 bilety na spektakl „Dziwna para”. Wystarczy na maila: redakcja@niebywalesuwalki.pl wysłać odpowiedź na pytanie: W którym roku na ekrany kin wszedł film o tym samym tytule, co sztuka Neila Simona?

Fot. Teatr Capitol

Leave a Reply