Reklama

Andrzej Strumiłło laureatem Nagrody Zygmunta Glogera

Data:

- Reklama -

medal_glogeraArtysta mieszkający w Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie znalazł w oczach kapituły konkursu uznanie za wielowątkową twórczość artystyczną i promowanie wartości łączących środowiska i narody. Wyróżnienie w XXIV edycji konkursu zdobył także Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Andrzej Strumiłło otrzymał nagrodę I stopnia. W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się także: dr Jolanta Żółtowska z Legionowa – za wydobycie i udokumentowanie specyfiki kulturowej regionu łowickiego (nagroda II stopnia) oraz dr Jan Socha z Warszawy – za działalność publicystyczną, torującą drogę do przemian społeczno-politycznych w Polsce.

Wyróżnieni zostali: Janusz Borkowski za mecenat historyczno-kulturalny na Kujawach, Jerzy Brzozowski – dyrektor suwalskiego muzeum za popularyzację sztuki, historii i literatury na Suwalszczyźnie oraz dr hab. Helena Krasowska za prowadzenie i popularyzację badań nad wielokulturowością w Europie Środkowo-Wschodniej.

Konkurs im. Zygmunta Glogera odbywa się od 1983 roku. W poprzednich edycjach zauważeni zostali także: Zygmunt Filipowicz – za stworzenie i wieloletnie prowadzenie Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach oraz książki o Suwalszczyźnie i Marii Konopnickiej, Stefan Maciejewski – za publikacje w zakresie krajoznawstwa, w tym autorstwo licznych przewodników, Janusz Piotr Kopciał – za wkład w rozwój życia kulturalnego w regionie suwalsko-mazurskim, liczne monografie miast, w tym najnowszą „Suwałki – miasto nad Czarną Hańczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Jemioła & Szwed” – mistrzowski występ na wesoło

Lato kojarzymy z odpoczynkiem, relaksem – w ten nastrój...

Komedia „Serca na odwyku” w Suwałkach

wywBroadwayowski hit, komedia bawiąca do łez, czwórka znakomitych aktorskich...

Russian National Ballet of Siberia Krasnojarsk w Suwałkach

Niezwykle barwy baletowy spektakl w wykonaniu znakomitych artystów z...