Himalaje – ich druga strona. Anna Chmielewska, Majka Jeżowska i Olga Bończyk przyjechały do Suwałk, by pomagać

0
51
Coki Marquez na scenie
Coki Marquez na scenie
Coki Marquez na scenie

Suwalczanka Anna Chmielewska od lat podejmuje aktywne działania na rzecz poprawy jakości bytu mieszkańców nepalskich wsi. Ostatnie spotkanie zorganizowane w centrum Suwałki Plaza poświęcone było najmłodszym mieszkańcom tego dalekiego kraju.

– Cel jest ten sam, co rok temu – podkreśla Anna Chmielewska, organizatorka spotkania i szefowa Fundacji „Światło dla Himalajów”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy, w którą tym razem włączyło się jeszcze więcej znanych osób ze świata teatru, piosenki i filmu. Akcję wsparli między innymi: Piotr Gąsowski, Agata Kulesza, Majka Jeżowska, Kinga Baranowska, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Olga Bończyk. To, co udało się zmienić – również dzięki pieniądzom przekazanym przez mieszkańców Suwałk – Chmielewska zaprezentowała na krótkim filmie. W październiku 2012 roku podczas aukcji charytatywnej udało się zebrać 13 tys. złotych. Pozyskane środki zostały wykorzystane w słusznym celu. Więcej o działaniach organizacji w Nepalu w artykule: Nepalska wieś ma wodę. To wkład mieszkańców Suwałk.

Piątkowe spotkanie w centrum Suwałki Plaza połączone było z pokazem zdjęć, wernisażem fotografii, warsztatami kulinarnymi oraz artystycznymi występami (Majka Jeżowska, Olga Bończyk, Coki Marquez and Banda). Zlicytowane zostały bilety na sztukę „Bożyszcze kobiet”, płyta z autografem Maryli Rodowicz, „kot w worku” z suwalskimi smakami, stara maszyna do pisania i inne atrakcyjne przedmioty.

O tym, jak Anna Chmielewska zaczęła wpuszczać uśmiech do szarej rzeczywistości nepalskich wsi i jak odnalazła radość w sercu można przeczytać w wywiadzie: Jak zapalić „Światło dla Himalajów”?

Anna Chmielewska wkrótce wyruszy na kolejną wyprawę do Nepalu – z kolejnym transportem leków i odzieży. Relację z ostatniej podróży można znaleźć również na naszej stronie: Co dzieje się w Nepalu?

Zapraszamy na stronę organizacji „Światło dla Himalajów”.

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz