Reklama

Himalaje – ich druga strona. Anna Chmielewska, Majka Jeżowska i Olga Bończyk przyjechały do Suwałk, by pomagać

Data:

- Reklama -
Coki Marquez na scenie
Coki Marquez na scenie

Suwalczanka Anna Chmielewska od lat podejmuje aktywne działania na rzecz poprawy jakości bytu mieszkańców nepalskich wsi. Ostatnie spotkanie zorganizowane w centrum Suwałki Plaza poświęcone było najmłodszym mieszkańcom tego dalekiego kraju.

– Cel jest ten sam, co rok temu – podkreśla Anna Chmielewska, organizatorka spotkania i szefowa Fundacji „Światło dla Himalajów”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy, w którą tym razem włączyło się jeszcze więcej znanych osób ze świata teatru, piosenki i filmu. Akcję wsparli między innymi: Piotr Gąsowski, Agata Kulesza, Majka Jeżowska, Kinga Baranowska, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Olga Bończyk. To, co udało się zmienić – również dzięki pieniądzom przekazanym przez mieszkańców Suwałk – Chmielewska zaprezentowała na krótkim filmie. W październiku 2012 roku podczas aukcji charytatywnej udało się zebrać 13 tys. złotych. Pozyskane środki zostały wykorzystane w słusznym celu. Więcej o działaniach organizacji w Nepalu w artykule: Nepalska wieś ma wodę. To wkład mieszkańców Suwałk.

Piątkowe spotkanie w centrum Suwałki Plaza połączone było z pokazem zdjęć, wernisażem fotografii, warsztatami kulinarnymi oraz artystycznymi występami (Majka Jeżowska, Olga Bończyk, Coki Marquez and Banda). Zlicytowane zostały bilety na sztukę „Bożyszcze kobiet”, płyta z autografem Maryli Rodowicz, „kot w worku” z suwalskimi smakami, stara maszyna do pisania i inne atrakcyjne przedmioty.

O tym, jak Anna Chmielewska zaczęła wpuszczać uśmiech do szarej rzeczywistości nepalskich wsi i jak odnalazła radość w sercu można przeczytać w wywiadzie: Jak zapalić „Światło dla Himalajów”?

Anna Chmielewska wkrótce wyruszy na kolejną wyprawę do Nepalu – z kolejnym transportem leków i odzieży. Relację z ostatniej podróży można znaleźć również na naszej stronie: Co dzieje się w Nepalu?

Zapraszamy na stronę organizacji „Światło dla Himalajów”.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Jemioła & Szwed” – mistrzowski występ na wesoło

Lato kojarzymy z odpoczynkiem, relaksem – w ten nastrój...

Sylwestrowa noc z muzyką

W ostatni wieczór roku, Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w...

Młodzi tancerze obsypani nagrodami – Studio Tańca RADOŚĆ po występie w Grecji

  Ich występ oczarował jury i publiczność - tak należy...