Reklama

W większej strefie więcej inwestycji?

Data:

- Reklama -
Od lewej: Z. Góralczyk, R. Żyliński, Cz. Renkiewicz, H. Owsiejew.

Obszar podstrefy Suwałki Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powiększony zostanie o 2,2 ha. Starania o powiększenie terenów inwestycyjnych związane z planami rozwoju firmy, która od 15 lat funkcjonuje w SSSE. Chodzi o firmę „Malow” przymierzającą się do uruchomienia projektu „Malow 4”.

Konferencja prasowa z udziałem Roberta Żylińskiego, prezesa SSSE, wiceprezesa Zbigniewa Góralczyka, Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk oraz Henryka Owsiejewa, przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy Litpol-Malow, w czwartek – 19 grudnia w Urzędzie Miasta w Suwałkach.

Decyzja zbiegła się z inną dobrą informacją dotyczącą przedłużenia funkcjonowania stref do 2026 roku – podkreślił Robert Żyliński, prezes SSSE, dodając, że rozwój Strefy przyniesie rozwój inwestycji. W najbliższy poniedziałek SSSE zostanie wydane kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności – reinwestycję planuje firma „Salag”.

–Poszerzenie strefy o te konkretnie tereny od początku ma związek z planami rozbudowy firmy Malow. To oznacza, że nasi przedsiębiorcy, mimo trudnych czasów, chcą inwestować i zatrudniać pracowników – zaznaczył prezydent Suwałk. Czesław Renkiewicz

„Malow” należy do grona takich firm. – „Malow 4” to nowy projekt, który będziemy chcieli realizować na terenie podstrefy Suwałki – potwierdził Henryk Owsiejew. Przedsiębiorstwo działające w SSSE od 15 lat zatrudnia około 500 osób. W planach ma inwestycje w nowe technologie (produkcja tabletów. Owsiejew potwierdza, że dzięki pomocy inwestycyjnej Strefy, może zapewnić pracownikom, bezpieczeństwo w zakresie utrzymania poziomu zatrudnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

Suwałki wkroczą w rok 2024 z ambitnym planem budżetowym,...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...