My Suwałki podsumowują

1
115
Autorem logotypu My Suwałki jest Wiesław Szumiński.
Autorem logotypu My Suwałki jest Wiesław Szumiński.
Autorem logotypu My Suwałki jest Wiesław Szumiński.

Ponad 400 głosów oddali w ostatnich dniach internauci na ich zdaniem najbardziej potrzebne inwestycje służące poprawie jakości życia w Suwałkach. Pomysły zgłaszane za pośrednictwem nowej platformy społecznej My Suwałki zostały przedstawione prezydentowi miasta.

Raporty dotyczące aktywności użytkowników mają – zgodnie z zamierzeniem pomysłodawców – regularnie wpływać do ratusza. Pierwszy z nich został już przygotowany. Wszystkie wnioski mieszkańców to drobne ulepszenia, które mogą poprawić rozwiązania urbanistyczne w Suwałkach. Nie wszystkie pomysły z listy winny do urzędników trafić, bowiem niektóre z nich dotyczą inicjatyw zlokalizowanych na gruntach, które do miasta nie należą, warto jednak potraktować z entuzjazmem każdą aktywność ze strony mieszkańców. Niedawne spotkania informacyjne na temat Strategii Zrównoważonego Rozwoju Suwałk do roku 2020 i budżetu obywatelskiego pokazują, że z zaangażowaniem suwalczan w lokalne sprawy bywa różnie – wystarczy przypomnieć, że na pierwszym spotkaniu pojawili się tylko przedstawiciele ratusza, radni i dziennikarze.

Społeczna platforma My Suwałki może więc okazać się wygodnym rozwiązaniem, za pomocą którego mieszkańcy miasta będą zgłaszać swoje wnioski. – W naszej opinii platforma www.mysuwalki.com powinna być przede wszystkim narzędziem, którym posługują się włodarze miasta, gdyż dzięki niemu mogą dowiedzieć się, czego rzeczywiście oczekują od nich mieszkańcy i te postulaty najskuteczniej realizować. Mamy nadzieję, że Pan – Panie Prezydencie – rozumie, jak ważne jest, aby na podstawie głosów suwalczan budować lepsze Suwałki i chce budować drożny most pomiędzy urzędem a mieszkańcami – przekonują w piśmie do Czesława Renkiewicza Łukasz Korol i Adam Pogorzelski z firmy DBS, którzy dostosowali platformę do lokalnych potrzeb.

Z listy pomysłów zgłoszonych tuż po uruchomieniu platformy wynika, że suwalczanie widzą potrzebę wprowadzenia zmian w dziedzinie komunikacji miejskiej (Przydałaby się możliwość dojazdu z okolic Waryńskiego, Wigierskiej i 1 Maja komunikacją miejską do ulicy Sikorskiego dla uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego. Dojazd do tej szkoły jest nadal tylko możliwy z północy, a z centrum uczniowie muszą chodzić pieszo długą drogę mimo wprowadzenia nowych przystanków MPK). Ten wniosek zdobył 98 głosów. Trzy razy mniej internautów poparło stworzenie miejsc piknikowych nad Zalewem Arkadia, organizację pchlego targu w okolicach SOK-u i aquaparku, czy budowę chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż Utraty – od Mereckiego do ronda przy Wojska Polskiego.

Więcej pomysłów na stronie: mysuwalki.com

1 KOMENTARZ

  1. Byłoby świetnie, gdyby platforma mysuwalki.com została doinwestowana w zakresie promocji. Rzecz jasna fajnie byłoby gdyby to dofinansowanie dokonało się z pieniędzy publicznych. Chodzi mi o promowanie tego rozwiązania w komunikacji na linii ratusz – mieszkańcy. Warto by zrobić akcję plakatową w przychodniach, na dworcu, w plazie, a najistotniejsze tam, gdzie ludzie korzystają z internetu na urządzeniach mobilnych, choć nie wiem jak strona działa na takich urządzeniach…

Leave a Reply