Ranking półrocznych lokat dla każdego

0
44
bank_konto
Rys. www.freedigitalphotos.net
Rys. www.freedigitalphotos.net
Rys. www.freedigitalphotos.net

Często banki otwierają lokaty tylko tym klientom, którzy posiadają w tej instytucji także rachunek osobisty. Na szczęście nie jest to regułą – jest kilka banków, w których każdy może założyć depozyt, i to przez Internet. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, gdzie znaleźć najlepszą taką lokatę na 6 miesięcy? 

Wielu deponentów uważa, że najlepsza inwestycja to lokata bez konta. Trudno odmówić im racji – kiedy bank, w którym posiada się rachunek osobisty, oferuje słabe oprocentowanie lokat, lepiej skorzystać z depozytów u konkurencji. Tym bardziej, jeśli można założyć lokatę wyłącznie przez Internet, po prostu kilkoma kliknięciami.

Na oferty jakich banków powinna zwrócić szczególną uwagę osoba poszukująca lokaty na 5 tys. zł na 6 miesięcy, do której założenia nie jest potrzebne konto osobiste w danym banku? Najwięcej na lokacie półrocznej płaci SK Bank (na eLokacie 24 – 3,80 proc. w skali roku). Co prawda, jest to oprocentowanie zmienne, ale na wszelkie modyfikacje mają wpływa istotne zmiany w poziomie stóp procentowych w kraju, a na takie na razie się nie zanosi. Istotną informacją jest jednak ograniczenie przyjmowanych przez bank wniosków o otwarcie lokaty do 100 dziennie.

Warto zwrócić także uwagę na Lokatę Internetową w Plus Banku. Jej oprocentowanie wynosi 3,5 proc. w skali roku i jest stałe. Klient, który ulokuje na niej 5 tys. zł, w 6 miesięcy zyska netto ok. 72 zł. Na ostatnim stopniu podium staje FM Bank i jego FM Lokata Spinająca, oprocentowana stałą stopą na poziomie 3,51 proc. (zysk to ok. 71 zł).

Niemałe odsetki, przynajmniej na tle konkurencji, gwarantują również GetinOnline na Lokacie Zimowej oraz Meritum Bank na Lokacie Internetowej „Meritum Zysku w Internecie”.  Oprocentowanie obu tych depozytów jest stałe, i wynosi aktualnie 3,40 proc. w skali roku. Przełoży się to na ok. 69 zł zysków za ulokowane 5 tys. zł.

Jak widać, osoby, które poszukują lokat dostępnych dla każdego bez konieczności posiadania konta, mają w czym wybierać. Być może oprocentowanie tych depozytów nie zachwyca, ale to niestety konsekwencja niskich stóp procentowych w kraju.

Dodaj komentarz