W czerwcu Chłodna w nowej odsłonie

0
243
pieniadze_PL

pieniadzeNEWPrezydent Suwałk podpisał dziś umowę z przedstawicielami białostockiej firmy Sokolik, która wygrała przetarg na przebudowę ulicy Chłodnej w Suwałkach. Zgodnie z umową do połowy czerwca firma za 1,85 mln złotych wyremontuje cały deptak. 90 proc. kosztów tej inwestycji pochodzi z unijnego dofinansowania z programu współpracy transgranicznej Polska – Litwa – Rosja.

Informacja prasowa.

Remont i przebudowa ulicy Chłodnej jest możliwa dzięki oszczędnościom, które udało się pozyskać w ramach realizacji Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. – Na remont Placu z programu współpracy transgranicznej Polska – Litwa – Rosja otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości blisko 1,3 mln euro, co w przeliczeniu na złotówki po dzisiejszym kursie walut daje nam kwotę ponad 5,4 mln złotych – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Firma, która wygrała przetarg na remont Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego – białostocki Sokolik – zobowiązała się, że wykona całość za niecałe 4 miliony złotych przy 90% dofinansowaniu pieniędzmi pozyskanymi ze wspomnianego programu transgranicznego. – Oznacza to, że udało nam się zaoszczędzić ponad 1 milion złotych z całego dofinansowania. Pieniądze, po uzgodnieniu tego z instytucją zarządzającą programem, mogliśmy przeznaczyć na remont ulicy Chłodnej. Oznacza to również, że 90% kosztów remontu pokryjemy nie z pieniędzy miejskich a z dofinansowania – dodaje prezydent Suwałk.

To nie jest jedyna dobra wiadomość. W ramach przeprowadzonego przetargu na przebudowę ulicy Chłodnej udało się również zaoszczędzić trochę środków. Dzięki temu uda się sfinansować remont chodnika w okolicy I Liceum Ogólnokształcącego.

Przebudowa ulicy Chłodnej zakończy się 15 czerwca. W ramach inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia ulicy z kostki betonowej na płyty kamienne, wymienione zostanie oświetlenie oraz ławki. Utwardzony również zostanie plac za tzw. Promenadą.

Leave a Reply