Prapremierowe czytanie “Innej” w Dramatycznym

0
30

reinterpretacjeTeatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na ostatnią w tym sezonie odsłonę projektu (re)interpretacje. slap czytań. 7 maja o godz. 18.00 na małej scenie Teatru odbędzie się prapremierowe czytanie sztuki „Inna”. Autorem sztuki jest rosyjski dramaturg Aleksiej Słapowski.

– Każdy, nawet najbardziej abstrakcyjny tekst, ma swoje źródła w rzeczywistości. Czasami uświadamianej, czasami nie. Pretekstem do napisania tej sztuki była głośna w Rosji historia dziewczyn, które tańczyły w cerkwi i które za to zamknięto w więzieniu – mówi autor. – Wyobraziłem sobie dramaturgiczny konflikt „białej wrony”, która trafiła do „czarnego” stada. Ale, jak to często bywa w trakcie pisania, wszystko uległo zmianie. Biała wrona okazała się nie do końca białą, a czarne nie do końca czarnym. Okazało się, że i to nie jest najważniejsze. Lecz najważniejsze jest to, że my wszyscy, w gruncie rzeczy, pragniemy jednego: kochać i być kochanymi. Chcemy sprawiedliwości, zrozumienia, szacunku. Niestety, przeszkadzają nam w tym okoliczności. Inni ludzie i my sami – dodaje Słapowski.

Reżyserem slapu jest Dariusz Szada-Borzyszkowski. „Inną” przeczytają: Danuta Bach, Arleta Godziszewska, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Ewa Palińska, Jolanta Skorochodzka oraz Monika Zaborska-Wróblewska.

Bilety na wydarzenie w cenie 10 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

Dodaj komentarz