Zobacz, jak możesz mieszkać

Inteligentny dom to nie tylko modne hasło. Na suwalskim rynku dostępne są rozwiązania, pozwalające wykorzystać zaawansowane technologie w domu lub mieszkaniu. Sprawdzone propozycje można obejrzeć w ramach „Ekspozycji XXI wieku”, przygotowanej przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Magda”.

Materiał promocyjny.

Artykułem o „Ekspozycji XXI wieku”, zrealizowanej przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Magda”, rozpoczynamy  na „Niebywałych Suwałkach” cykl tematyczny, związany z obszarem budownictwa.

Firma „Magda” działa na rynku od 14 lat. Profil jej działalności oparty jest na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie stolarki budowlanej i montażu. – Nie tylko sprzedajemy produkty, ale też doradzamy klientom, i to w wielu obszarach – zapewnia Mariusz Butkiewicz, właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Magda”.

„Ekspozycja XXI wieku” to nowa propozycja, która w całościowy sposób prezentować ma ofertę firmy. – W ramach ekspozycji 3 D pokazujemy klientom wiele różnych produktów „w ich naturalnym otoczeniu” – na tarasie, w kuchni, pokoju etc. Niektóre z tych produktów są już na rynku długo, inne to nowości, dostępne w sprzedaży dopiero od 2014 roku – dodaje Butkiewicz.

Właściciel „Magdy”, współpracujący od wielu lat z rzetelnymi lokalnymi firmami – z Podlaskim Przedsiębiorstwem Sanitarnym Truchan i firmą „SAPPO”, skupił się na wyeksponowaniu rzeczy praktycznych i sprawdzonych. – Sądzę, że każdy klient jest w stanie wybrać z naszej oferty produkty, które odpowiadać będą jego potrzebom – zaznacza Mariusz Butkiewicz.

Ekspozycja21_0002Inteligentny dom w praktyce

Ekspozycja przy ulicy Bakałarzewskiej 21 odbiega od tego, co zazwyczaj prezentują firmy – czy w siedzibach, czy podczas targów. Różnica polega na odpowiedniej „kompozycji wszystkich składników”. – Firmy zazwyczaj skupiają się na jednym elemencie, na jednym produkcie. My zdecydowaliśmy się pokazać okna, drzwi, elektrykę, wykończenie wnętrz – wymienia Mariusz Butkiewicz. Inną cechą tej oferty, nierzadko najistotniejszą podczas budowy lub remontu domu lub mieszkania – jest także zróżnicowanie cenowe. Praktyczne i sprawdzone rozwiązania nie muszą być astronomicznie drogie – koszt zastosowania określonego konceptu dobierany jest pod kątem oczekiwań i możliwości finansowych klienta. Ekspozycję tworzą więc rozwiązania dosłownie na każdą kieszeń, będące przykładem wysokich standardów, na które może sobie pozwolić każdy konsument planujący budowę lub remont.

Ekspozycja21_0009„Ekspozycja XXI wieku” zajmuje powierzchnię 100 m kw. Już od progu klientów wita gustowna propozycja urządzenia tarasu. Duże drzwi tarasowe, podnoszono – przesuwne w systemie HS (6 m x 3 m) optycznie powiększają wnętrze domu, doświetlają przestrzeń, a dodatkowo – ze względu na zastosowanie podwójnych szyb – wyciszają.

Największym zainteresowaniem klientów – choć ekspozycja została otwarta stosunkowo niedawno – cieszy się okno kuchenne jednoskrzydłowe, otwierane za pomocą nożyc automatycznych. Duża powierzchnia szyby uchylana jest za pomocą włącznika, pilota, czy… telefonu komórkowego z odpowiednią aplikacją. „Telefoniczny panel sterowania” może być zintegrowany z innymi opcjami, ale o tym później.

Ekspozycja21_0010Duże okno kuchenne w wersji zaproponowanej przez „Magdę” łączone jest pod katem 90 st. z mniejszym oknem otwieralnym. W zależności od potrzeb typ okna lub sposób montażu może zostać zmieniony. W zestawie znajdują się także rolety zewnętrzne. – Oprócz zastosowania ich jako elementu zwiększającego bezpieczeństwo, warto pamiętać również o innych funkcjach – choćby ociepleniu pokoju (co w efekcie może zmniejszyć koszty klimatyzacji i ogrzewania).

Sprawdzone propozycje „Magdy” są nie tylko praktyczne, ale dostosowane do codziennego życia rodziny. Automatyczne włączniki światła, ewentualnie podświetlenia zwiększają bezpieczeństwo najmłodszych. Są też dobrym rozwiązaniem w przypadku przerwy w dostawie prądu. To już nie te czasy, gdy trzeba szukać po ciemku świeczki. O szczegóły rozwiązania wykorzystującego czujniki ruchu warto zapytać konsultantów z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Magda”.

Kuchnia pełna nowinek

Ekspozycja21_0005Jadalnia i kuchnia urządzone z gustem są obecnie standardem. Co jednak zrobić, by prócz użyteczności i funkcjonalności w tym pomieszczeniu zastosować rozwiązania faktycznie ułatwiającego korzystanie z całego potencjału miejsca. Na początek warto zapoznać się ze zintegrowanym systemem okno – czujniki gazu i dymu. Wspomniane wcześniej jednoskrzydłowe okno kuchenne – połączone w ekspozycji z mechanizmem elektrycznym – nie tylko wykorzystuje nowinki techniczne, ale może nawet uratować życie.

Inną ciekawą propozycją jest czujnik dotykowy zamontowany w blacie kuchennym, który nawet przy delikatnym muśnięciu ręką, natychmiast włącza światła w pomieszczeniu – rozwiązanie do wykorzystania nie tylko w kuchni czy jadalni.

Dodatkowo, na życzenie klienta, firma „Magda” poleca fachową pomoc przy wykonywaniu mebli na wymiar (współpracujący zakład stolarski) lub projektowaniu wnętrz. W obu przypadkach oferta jest bogata.

Uroku nowoczesnym domostwom, remontowanym siedliskom lub własnym „M” z pewnością mogą dodać np. szklane drzwi lub szklane parapety, wykonywane według życzenia klienta (prócz gotowych wzorów możliwe są specjalne realizacje wg indywidualnych gustów i potrzeb zamawiającego).

Okno na świat

PW „Magda” w swoim asortymencie posiada atestowane okna, również takie, które przeznaczone są do pokoju dziecięcego. Mechanizm zabezpieczający „Tilt First” w szczególności poleca Mariusz Butkiewicz. Okna zaopatrzone w to rozwiązanie posiadają blokadę w pozycji uchylenia.

Suwalska firma proponuje też rozwiązania dla osób, które cenią ciszę i spokój. Nowoczesne okna, prócz zabezpieczenia w postaci rolet, mogą posiadać szybę akustyczną. Na wystawce wchodzącej w skład „Ekspozycji XXI wieku” znajdują się przekroje montażu okien, na bazie których fachowcy z „Magdy” mogą wytłumaczyć, jak podejść do tematu, by w pełni wykorzystać potencjał produktu, np. poprzez zastosowanie tzw. „ciepłego montażu”.

Ekspozycja21_0004Gość w dom, zdjęcie na telefon

Przydatnych gadżetów, integrujących potrzeby dnia codziennego z nowoczesną technologią, w ekspozycji „Magdy” jest o wiele więcej. Wystarczy wspomnieć o panelu z domofonem, który można zaprogramować tak, by symulował obecność domowników, np. poprzez włączanie i wyłączanie świateł, czy też zamykał dom – wraz z roletami – gdy właściciel opuszcza nieruchomość. Poza wcześniejszym zaprogramowaniem, wszystkie opcje można w każdej chwili modyfikować, włączając odpowiedni przycisk – za pośrednictwem komórki.

Czego to ludzie nie wymyślą… Do tej listy wypadałoby dodać jeszcze system kamer, które robią zdjęcie osobie, która naciśnie dzwonek do drzwi, a następnie wysyłają fotografię gościa na telefon właściciela domu.

Praktyczne wdrożenie rozwiązań elektronicznych zastosowanych w ekspozycji to udział suwalskiego SAPPO. Firma zadbała o poprawne działanie: inteligentnej instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej, zintegrowanego systemu alarmowego, monitoringu, oświetlenia zewnętrznego, wewnętrznego, a także automatycznego zamykania rolet okiennych.

W ramach prezentacji klienci mogą zapoznać się z najnowszymi wzorami ogrodzeń i automatycznych bram posesyjnych, a także bram garażowych i przemysłowych.

O szczegóły oferty warto zapytać u źródła:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Magda”, ul. Bakałarzewska 21, Suwałki, www.pwmagda.pl, tel. 87 565 34 83, 535 444 122.

SAPPO, ul. Majerskiego 19, Suwałki, sappo.pl, tel. 602 122 305, 790 277 167, email: biuro@sappo.pl

sappo

1 KOMENTARZ

  1. A jeśli miejscem, w którym budujesz swój dom jest Gdynia, Gdańsk lub Sopot, to zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i przekonanie się czym na prawdę jest Inteligentny Dom.

Dodaj komentarz