Reklama

Unia wesprze Polskę Wschodnią

Data:

- Reklama -
Fot. www.freedigitalphotos.net
Fot. www.freedigitalphotos.net

– W ubiegłym tygodniu w Brukseli odbyła się pierwsza runda negocjacji projektu Programu Polska Wschodnia (PO PW) z Komisją Europejską, dotycząca szczegółowych zapisów projektu programu oraz zaproponowanych w nim instrumentów wsparcia – informuje Robert Stankiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Przedstawiciele KE podkreślili, że nie kwestionują dodatkowego wsparcia dla Polski Wschodniej jakim jest PO PW, co ma również swoje odzwierciedlenie w zaakceptowanej Umowie Partnerstwa. Podstawą do opracowania programu była zaktualizowana Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020, przyjęta przez rząd 11 lipca 2013 r. PO PW jest jednym z instrumentów realizacji celów wskazanych w dokumencie.

W perspektywie 2014-2020 Polska Wschodnia otrzyma znacznie więcej środków, tj. 10,65 mld euro (PO PW – 2 mld euro i RPO 8,65 mld euro) niż w perspektywie 2007-2013, tj. 7,27 mld euro (PO RPW – 2,37 mld euro i RPO 4,9 mld euro). Ponadto, beneficjenci z obszaru Polski Wschodniej będą mogli ubiegać się o wsparcie z krajowych programów operacyjnych PO IŚ, PO IR, PO WER oraz programów EWT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Stagnacji w gospodarce na Suwalszczyźnie zostanie poświęcona sesja nadzwyczajna

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wystąpił w środę, 31 maja...

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych...

Podlaskie Diamenty Forbesa. Code&Pepper ponownie z najwyższym wynikiem

Na liście Diamentów Forbesa w edycji 2022 znalazło się...