Reklama

W świecie Andrzeja Pilipiuka i Szalonego Kapelusznika

Data:

- Reklama -

Wspólną płaszczyzną, na której połączona zostanie twórczość tego polskiego pisarza fantastycznego i przygody bohatera powieści Lewisa Carrolla, będzie druga odsłona Festiwalu Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija”, w tym roku odbywająca się w terminie 19-21 września.

Obecność Andrzeja Pilipiuka (20 września o godz. 15.00 – spotkanie) i pokaz filmu „Alicja w Krainie Czarów” z muzyką na żywo i komentarzem w wykonaniu grupy Niemy Movie (19 września o godz. 19.00) to tylko dwie z licznych atrakcji przewidzianych w programie wydarzenia. Autor dodatkowo odbierze nagrodę – Kryształowy Klucz, przyznany mu w ubiegłorocznym plebiscycie.

W ramach Festiwalu Fantasy także i w tym roku zostanie uruchomiony gamesroom, odbywać się będą warsztaty (m.in. komiksu, średniowieczne) oraz wykłady o tematyce odpowiadającej idei fantastycznej inicjatywy.

Tak jak i w ubiegłym roku w ramach Festiwalu Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna i mityczna Dzukija” uruchomiony zostanie Antykwariat „Pod Szmaragdowym Smokiem”. Wszyscy chętni do zakupu, sprzedaży i wymiany swoich książek gatunku fantasy i science fiction znajdą tam swoją przystań (Filia nr 3 Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach mieszcząca się przy ulicy Północnej 26).

Trzy dni z fantastyką w Suwalskim Ośrodku Kultury to okazja do zgłębiania tematycznych gier, filmów, spektakli, ale i wygrania atrakcyjnych nagród. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszą konkursy – literacki, fotograficzny, plastyczny, kulinarny. Obłędna herbatka u Kapelusznika niejedną osobę przyprawi o zawrót głowy i szaleństwo kubków smakowych. 20 września o 16.30 w holu na I piętrze Suwalskiego Ośrodka Kultury będzie miała miejsce prezentacja i degustacja dań konkursowych. Ci, którzy w konkursie udziału nie biorą, powinni zabrać ze sobą ulubioną filiżankę.

Finałowym wydarzeniem festiwalu będzie koncert (21 września o godz. 16.30) zespołu Percival Schuttenbach. Folkowo-historyczny projekt pierwszej polskiej grupy folk metalowej, autorów muzyki do popularnej na świecie polskiej gry „Wiedźmin 3”, na pewno dostarczy uczestnikom wydarzenia sporo emocji.

Festiwal Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna i mityczna Dzukija” jest kontynuacją Festiwalu Fantastyki „Portal Północny Wschód”. W organizację tej edycji wciąż można się włączyć – piszcie na adres: anatolia.gagacka@soksuwalki.eu

Program wydarzenia dostępny jest w naszym kalendarzu.

Więcej informacji na temat konkursów na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dziękuję za różę, czyli mieszczańskie piekiełko w opowieści na granicy jawy i snu

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę, 25 października o...

Za nami Mroźna Brama

W ubiegły weekend, 15-16 września, w PWSZ w Suwałkach,...

Dwa dni z fantastyką (foto)

Suwalski Festiwal Fantastyki w tym roku zmienił formę -...

Pięć dni z filmem i muzyką. W Augustowie wystąpią Ballady i Romanse oraz Aga Zaryan

"Kinogranie" w Augustowie, czyli wydarzenie łączące przegląd filmów o tematyce...