Remontu doczeka się ul. Młynarskiego

0
33
Remont ul. Świerkowej
Ilustr. www.freedigitalphotos.net
Ilustr. www.freedigitalphotos.net
Ilustr. www.freedigitalphotos.net

Przebudowa ulicy Młynarskiego w Suwałkach to kwestia czasu. Inwestycję, na której realizację umowa została podpisana w środę – 15.10, wykona suwalska firma Rem-Bud, a za swoją pracę otrzymają blisko 2 miliony 370 tysięcy złotych. To nie ostatnia dobra wiadomość dla kierowców z północnej części Suwałk.

Firma Rem-Bud, która wygrała przetarg na budowę ulicy Młynarskiego, realizowała na terenie Suwałk już kilka inwestycji drogowych i odbywały się one bez większych utrudnień dla suwalczan. – Inwestycja jest możliwa dzięki porozumieniu między miastem, a Suwalską Spółdzielnią Mieszkaniową, która przekazała na tę inwestycję 600 tysięcy zł. Z kolei 400 tysięcy zł na wybudowanie kanalizacji deszczowej przeznaczy suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Pozostałą kwotę pokryjemy z budżetu miasta – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Do 30 października tego roku firma Rem-Bud musi wykonać pierwszą część inwestycji, czyli drogę na odcinku od ulicy Nowomiejskiej do przychodni lekarskiej. Cała ulica Młynarskiego będzie gotowa do 30 maja 2015 roku.

Następna w kolejce będzie przebudowa ulicy Nowomiejskiej w ramach tzw. „schetynówek”. Jeśli pieniądze uda się pozyskać, prace rozpoczną się w przyszłym roku. W przeciwnym razie inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwsza część zrealizowana zostanie w 2015, a całość zakończy się w 2016 roku.

Dodaj komentarz