SLD z programem i… tylko “inwestycją w perspektywę wygranej”

1
126
Na zdj. Karol Korneluk, kandydat na prezydenta Suwałk.
Na zdj. Karol Korneluk, kandydat na prezydenta Suwałk.
Na zdj. Karol Korneluk, kandydat na prezydenta Suwałk.

Z Komitetu Wyborczego SLD – Lewica Razem o urząd prezydenta Suwałk ubiega się Karol Korneluk. Janusz Krzyżewski, kandydat do Sejmiku Województwa Podlaskiego uważa jednak, że ta kandydatura to bardziej inwestycja w perspektywę niż w realną wygraną.

Prezentacja programu wyborczego Komitetu Wyborczego SLD – Lewica Razem i kandydatów do Rady Miejskiej, gminy, powiatu i województwa odbyła się w hotelu „Logos” w Suwałkach we wtorek, 28 października.

SLD_konwencja_2014_0003Lewica do wyborów idzie z wolą działania i zmian. Podczas spotkania Karol Korneluk podkreślił, że program komitetu SLD powstał podczas rozmów z mieszkańcami, a nie w zaciszu gabinetów. Celem kandydatów, poza odmłodzeniem i odświeżeniem składu rady, jest też wystawienie Suwałkom innej wizytówki niż szantaż polityczny, czy zdarzenia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. – Chcemy, by Suwałki były miastem przyjaznym, w którym realizowane są potrzeby osób młodszych i starszych – zaznaczył Korneluk.

SLD_konwencja_2014_0005W programie komitetu znajdują się pomysły, które mają ułatwić suwalczanom życie – bezpłatne przedszkola, więcej miejsc w żłobkach, zwiększenie bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach poprzez uruchomienie monitoringu, wdrożenie programu profilaktyki prozdrowotnej w placówkach oświatowych, wzmocnienie rynku małych przedsiębiorców wypieranych przez sklepy wielkopowierzchniowe. – Nasi kandydaci pochodzą z różnych środowisk, wiedzą jak pomóc mieszkańcom – zapewniali przedstawiciele komitetu.

Na zdj. Zbigniew Serafin.
Na zdj. Zbigniew Serafin.

Z SLD startuje również jeden kandydat na wójta – w gminie Jeleniewo. Zbigniew Jan Serafin jest obecnym radnym, który chciałby pomóc w rozwiązaniu problemów mieszkańców. Zamierza zająć się poprawą infrastruktury drogowej, rozwojem turystyki, oraz uchronić przed likwidacją mniejsze oddziały szkolne w Gulbieniszkach i Prudziszkach.

Na zdj. Janusz Krzyżewski.
Na zdj. Janusz Krzyżewski, kandydat do Sejmiku.

Konkretny plan ma również Janusz Krzyżewski, „jedynka” na liście SLD do Sejmiku. Krzyżewski sądzi, że w regionie przyda się „lewicowa osłona dla interesów Suwałk po wojence między prezydentem a marszałkiem”, bez względu na to, jaki będzie wynik wyborów. – Startujemy po to, by poprawić naszą pozycję w radzie miasta i powiecie, odzyskać mandat w Sejmiku – przekonywał podczas konwencji w Suwałkach.

– Jako lewica ubiegamy się o udział w sprawowaniu władzy w województwie podlaskim. Jest się o co bić. Platforma Obywatelska proklamuje hasło: Miliardy dla samorządu. To nadużycie, na razie to tylko szansa – dodał Krzyżewski.

Z hasłami: więcej, zdrowiej, bezpieczniej, samorządnie do Rady Miejskiej w Suwałkach startują: w okręgu 1 m.in.: Anna Akuła, Mirosława Karwowska; w okręgu 2: Jacek Dziemianowicz, Alicja Saładonis, Teresa Łabudź, Józef Kimera; w okręgu 3: Karol Korneluk, Konrad Grygo, Ryszard Ołów, w okręgu 4: Bożena Topczyłko, Mariusz Dziczkowski, Jacek Szkiruć, Arkadiusz Walicki.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz