Reklama

„Bajka” w szkole i przedszkolu

Data:

- Reklama -
Fot. Bajka.
Fot. Bajka.

Przy Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w Suwałkach od września do oddziału przedszkolnego uczęszcza 8 dzieci z autyzmem. Niedawno placówka przeszła też superwizję z udziałem znakomitej specjalistki zajmującej się diagnozowaniem i terapią dzieci z upośledzeniem umysłowym.

„Bajka” istnieje od 5 lat. Szkoła rozszerza stopniowo swoją ofertę o kolejne poziomy nauczania. Placówka korzysta również ze unijnego wsparcia, by swoim podopiecznym zapewnić jak najlepszą opiekę.

W tym roku szkolnym dzieci z „Bajki” odwiedziły Warszawę. Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik, połączona ze zwiedzaniem Starówki i wizytą w zoo została dofinansowana z Funduszu Mikrodotacji. – Ważnym elementem terapii dzieci z niepełnosprawnością – taką jak autyzm, upośledzenie umysłowe, afazja czy niepełnosprawności ruchowe i sprzężenia – jest integracja ze społeczeństwem. Dzięki działaniom integrującym młodzi, niepełnosprawni ludzie oraz ich rodzice uczą się przełamywać bariery, a także  pomagają innym potrzebującym, dając dobry przykład. Realizacja wycieczki wynikała z silnej potrzeby integracji dzieci niepełnosprawnych ze społecznością, rozwijania umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie oraz potrzeby aktywnego wypoczynku w bliskim kontakcie z przyrodą – tłumaczy Urszula Duda, dyrektor „Bajki”. Kolejną lokalizacją było Giżycko, w którym to uczniowie szkoły korzystali z oferty Centralnego Ośrodka Sportowego, w którym trenują sportowcy.

„Bajka” przygotowywała się także do superwizji z udziałem dr Marii Piszczek, zajmującej się autystami. – Dr Piszczek utwierdziła nas w przekonaniu, że to, co robimy, jest na bardzo wysokim poziomie – zaznacza Urszula Duda.

Szkoła dba o to, by stale rozbudowywać bazę dydaktyczną i organizować cykliczne spotkania z rodzicami. Od września kadra placówki prowadzi koła zainteresowań (teatralne, kulinarne, plastyczno-techniczne). W styczniu dzieci rozpoczną terapię biofeedback.

Więcej informacji na stronach: www.bajka.suwalki.pl oraz Bajka na Facebook’u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto planuje zakup kolejnego „elektryka”

Miasto Suwałki w najbliższych latach zainwestuje w infrastrukturę komunikacyjną...

Inicjatywy społeczne i edukacyjne na rzecz osób z autyzmem i niepełnosprawnością: W planach szkolenia, remont ogrodu i budowa altany

Rok szkolny dla Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów, prowadzącego szkoły "Bajka"...

Firma „Elektromil” z Suwałk z tytułem „Dobroczyńcy Roku”

"Elektromil" to rodzinna firma założona w maju 1991 roku...

W tym tygodniu: Muszelki Wigier, urodziny Konopnickiej i Dni Augustowa

Końcówka maja przyniesie wiele spotkań, akcji społecznych, koncertów i...