Reklama

Disco, rock, arie, film, czy wspomnienia?

Data:

- Reklama -
Kadr z filmu "Lewiatan".
Kadr z filmu „Lewiatan”.

Propozycji spędzenia czasu z rodziną i znajomymi w najbliższych dniach będzie całkiem sporo. Wśród nich są koncerty Marka Torzewskiego, Braci Figo Fagot, Romantyków Lekkich Obyczajów, ale i tradycyjnych pieśni żałobnych. W świecie filmu – pokazy w ramach DKF i „Kina konesera”. W cyklu „Cinema Lumiere” – rosyjski dramat „Lewiatan”.

Zajrzyj do kalendarza „Niebywałych Suwałk”. Napisz do nas, jeśli chcesz dodać wydarzenie.

14 listopada o godz. 18.00 w kościele pw. Piotra i Pawła odbędzie się koncert Pieśni pogrzebowych w ramach promocji płyty CD. Wystąpią: Suwalski Chór Kameralny i zespół Pogranicze. Więcej na temat projektu: Pieśni pogrzebowe Suwalszczyzny – Requiem aeternam na głosy.

W Augustowie 14 listopada o godz. 19.00 zagra lokalny zespół Bifrost, który supportuje krakowską grupę Straight Jack Cat. Więcej o koncercie w naszym kalendarzu.

Romantycy Lekkich Obyczajów zagrają 14 listopada o godz. 20.00 „Na Starówce” (ul. Chłodna 2). RLO to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają w Olsztynie. W programie koncertu piosenki z dwóch krążków. Warto sprawdzić, jaki jest „Kosmos Dla Mas”.

TorzewskiRównież 14 listopada o godz. 20.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpi Marek Torzewski wraz z zespołem i chórem oraz kobietami jego życia w programie „Magnes Dusz”. Bilety: 100/80 (balkon) zł.

Najnowsza płyta tenora Marka Torzewskiego pt. „L’Amore” zawiera największe, nieśmiertelne jak ich temat przeboje ze słonecznej Italii, śpiewane w Europie i na świecie już od kilkudziesięciu lat. Po ariach w największych teatrach operowych, hymnie Polski wykonywanym przez popularnego śpiewaka na stadionach i jego autorskim hymnie piłkarskim „Do przodu, Polsko” przyszedł czas na hołd złożony… miłości.

discochlostaFani kontrowersyjnych Braci Figo Fagot mają okazję posłuchać na żywo piosenek z ich najnowszej płyty „Discochłosta”. Koncert duetu, który tworzą Bartosz Walaszek i Piotr Połać, odbędzie się „Na Starówce” w sobotę, 15 listopada o godz. 20.00. Bilety w cenie: 35 zł w przedsprzedaży oraz 40 zł w dniu koncertu.

W niedzielę, 16 listopada o godz. 18.00 w Krasnogrudzie odbędzie się wieczór poezji i wspomnień dedykowany Wiesławowi Szymańskiemu. Spotkanie przygotowane przez przyjaciół i współpracowników z Polskiego Radia Białystok uświetni premierowa prezentacja książki „Literatura i radio. Wiesław Szymański” autorstwa Doroty Sokołowskiej i Janusza Taranienki.

DKF_wrzesien_A3.inddPokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 17.11 o godz. 18.00. Tym razem widzowie obejrzą film „Hello! How Are You”, reż. Alexandru Mattei.

Film ten stanowi przeciwieństwo ponurego naturalizmu, z którego słyną produkcje rumuńskie. „Hallo! How are you?” Alexandru Mattei to komedia romantyczna, która swoją świeżością udowadnia, że nawet te bardziej komercyjne produkcje dostarczają emocjonalnego objawienia. Ta dowcipna opowieść koncentruje się na relacji męża i żony, małżeństwa o 20-letnim stażu, przeżywającego kryzys. Bohaterowie całkowicie znudzeni sobą z prawdziwym zaangażowaniem i rozkoszą oddają się czatom internetowym. W stosunku do siebie odczuwają jedynie frustrację. Radość życia odnajdują w internetowych flirtach. Czeka ich wielka niespodzianka, kiedy wreszcie zdecydują się spotkać z wirtualnymi znajomymi w rzeczywistości.

We wtorek zaś okazja do kolejnego spotkania z filmem – w cyklu „Kino konesera” w suwalskim „Cinema Lumiere”. O godz. 19.30 widzowie obejrzą film „Lewiatan”.

Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna. Sytuacja się komplikuje, gdy prawnik okazuje się kochankiem Lili. Brutalna miasteczkowa klika zmusza go do wyjazdu, a rodzina Koli zostaje sam na sam z bezwzględnym, pożerającym wszystko Lewiatanem, którym okazuje się współczesna Rosja. Najnowszy film Andrieja Zwiagincewa – twórcy „Eleny”. Rosyjski kandydat do Oscara.

W konkursie „Niebywałych Suwałk” i CINEMA LUMIERE można wygrać dwa pojedyncze bilety na seans w ramach „Kina konesera”. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na pytanie: Ile razy i za jakie filmy Andrey Zvyagintsev otrzymał nagrodę na Festiwalu w Cannes? Odpowiedzi prosimy przesyłać mailem na adres: redakcja@niebywalesuwalki.pl KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zabierz mnie na Księżyc: Komedia, która zawróci widzom w głowach (wygraj bilety)

12 lipca 2024 roku na ekranach kin zagości niezwykła...

Costner na Dzikim Zachodzie (wygraj bilety)

Laureat Oscara Kevin Costner powraca do reżyserii filmowej w...

Noc Kupały i inne atrakcje

Sprawdźmy, jakie wydarzenie odbędą się w tym tygodniu. Dokąd...

Dotrzeć „Do granic” (do wygrania bilety do Cinema Lumiere)

W cyklu Kino Konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach,...