Reklama

Na targowisku powstanie nowa hala

Data:

- Reklama -
Wizualizacja nowej hali mięsnej.
Wizualizacja nowej hali mięsnej.

Za blisko 3 mln złotych na suwalskim bazarze zostanie wybudowana hala targowa, przewidziana na 39 stanowisk handlowych. Prace rozpoczną się w marcu 2015 roku.

– Od kilku lat pojawiają się wieści, że są plany, by targowisko miejskie zagospodarować inaczej – przypomniał podczas dzisiejszego briefingu prasowego na parkingu przy ul. 1 Maja prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz. – Chciałbym zapewnić po raz kolejny, że takie plany nie istnieją. Jeśli są klienci towarów oferowanych na bazarze, to znaczy, że formuła tej działalności handlowej nie wyczerpała się – podkreślił prezydent Suwałk. Niedawno Rada Miejska wyraziła zgodę na przedłużenie umowy na dzierżawę tego terenu przez spółkę Targowiska Miejskie na kolejne 10 lat. W ramach planowanych i już zrealizowanych inwestycji powstał też parking.

Kolejne działanie związane będzie z modernizacją hali mięsnej. – Hala znajduje się na terenie bazaru, ale to obiekt, który nie spełnia norm i standardów, w szczególności sanitarnych – przypomniał Czesław Renkiewicz, dodając, że ze względu na zły stan budynku hali groziło zamknięcie.

Po zakończeniu planowanej inwestycji, zamiast 13 stanowisk, w nowym obiekcie znajdzie się ich 39. Budynek będzie również klimatyzowany. – Poprawi się komfort prowadzenia działalności i dostępności dla klientów – ocenia prezydent. Prace pochłoną prawie 3 mln złotych.

Jak poinformował dziennikarzy Zbigniew Walendzewicz, prezes Targowisk Miejskich – przetarg został już rozstrzygnięty. – Jesteśmy w przededniu podpisania umowy z firmą PRiBO – zaznaczył. Przy budowie nowej hali zostanie zastosowana konstrukcja szkieletowo-stalowa, elewacja budynku zostanie wykonana z ocynkowanych kasetonów. Stanowiska wewnątrz budynku będą modyfikowane, dzięki możliwości przesuwania ścianek.

1 KOMENTARZ

  1. yes yes yes! wybory powinny być co rok, ponieważ okres przedwyborczy to jedyny czas, w którym wola wyborców jest dla rządzących święta.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rozmawiają o energii i biznesie (audio, wideo)

Trwa VI Forum Biznesowe Pogranicza - w tym roku...

Kto otrzyma Włócznię? W tym roku zmiany. Laureaci będą sadzić dęby

Od 15 listopada można będzie zgłaszać kandydatów do Nagrody...

Ponad 48 mln złotych na inwestycje drogowe w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

W poniedziałek, 17 października w suwalskim Ratuszu odbyła się...
%d bloggers like this: