„Spragniony” – kolejna produkcja u Węgierki

Fot. Emilia Siemakowicz, próba do spektaklu "Spragniony".
Fot. Emilia Siemakowicz, próba do spektaklu "Spragniony".
Fot. Emilia Siemakowicz, próba do spektaklu „Spragniony”.

Najpierw ruszyły próby do spektaklu „Migdały i rodzynki. Szkice białostockie”, następnie do „Czego nie widać”, a teraz w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku rozpoczęły się prace nad kolejną produkcją. 18 grudnia na małej scenie odbędzie się premiera spektaklu „Spragniony” w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur.

Przedstawienie powstaje na motywach książki „Dry” Augustena Borroughsa. Na małej scenie teatru widzowie będą mogli zobaczyć w nim Marka Tyszkiewicza. „Spragniony” to monolog człowieka zagubionego w gąszczu konfabulacji. Nagradzany „za to” w życiu zawodowym, traci „przez to” w życiu prywatnym. Spragniony alkoholik, spragniony copywriter, spragniony miłości. Przez pół dnia emocje, emocje i jeszcze raz emocje, a przez drugie pół – fakty, fakty, fakty.

 – „Spragniony” to historia niejednoznaczna, tak jak niejednoznaczna jest potrzeba i głód, z których wynikają trudne do ugaszenia „pragnienia”. Główny bohater to człowiek sukcesu, przepracowany i coraz bardziej wypalony pracownik agencji reklamowej, „artysta”, jak sam o sobie mówi. Pewnego dnia musi stanąć sam na sam ze sobą i to spotkanie jest najtrudniejszym z dotychczasowych spotkań. Co się kryje pod podszewką sukcesu, jakie są koszty życia w wirtualnym świecie, gdzie szukać ucieczki przed samym sobą – monodram Marka Tyszkiewicza to nieprzypadkowy wybór dla nieprzypadkowego aktora – mówi Agnieszka Korytkowska-Mazur.

Do współpracy przy realizacji przedstawienia zostali zaproszeni m.in. Jacek Malinowski, który przygotowuje scenografię oraz Bartłomiej Woźniak – autor muzyki.

18 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się pokaz premierowy. Następnie przedstawienie będzie można obejrzeć: 19, 20 oraz 21 grudnia o godz. 18.00. Bilety w cenie: 35 zł – spektakl premierowy, 25 zł – bilet normalny, 20 zł – bilet ulgowy 12,50 zł – bilet studencki, dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

Fot. Emilia Siemakowicz

Dodaj komentarz