Reklama

Triumf Orłów Suwałki

Data:

Florbalki_2014_0044Zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Unihokeja Suwałki Florbalki.pl CUP 2014 została drużyna UKS Orły Suwałki Old Boys, która w finale pokonała Team Rumia 5:3. Rozgrywki odbyły się w ostatni weekend, 22-23 listopada w hali I Liceum Ogólnokształcącego.

Turniej rozgrywany był w kategorii OPEN. W zmaganiach wzięły udział drużyny z kilku miast Polski, a także z Litwy. Ideą zawodów, prócz promocji sportu w wersji fair play, była także prezentacja dziedziny jaką jest unihokej. Pierwszy dzień turnieju był także ukoronowaniem i uroczystym zakończeniem kariery zawodniczej Andrzeja Kaszkiela.

W hali I LO w Suwałkach wystąpiły drużyny trenujące regularnie od kilku lat, a także te, które do sportowych emocji związanych z unihokejem wróciły po przerwie, jak choćby Floorball Team Rumia. Po reaktywacji klubu zawodnicy wystartowali w Pomorskiej Lidze Unihokeja i zdobyli w niej srebrny medal. Jednym ze starszych klubów, biorącym udział w turnieju, był UKS Gródek, reprezentant województwa podlaskiego, który obchodzi w tym roku swoje 15-lecie.

Suwałki reprezentowały dwa składy: UKS Orły Suwałki Old Boys oraz UKS Orły Suwałki Juniorzy. Pierwsza drużyna od początku typowana była jako jeden z faworytów. Młodsza reprezentacja przygotowuje się  obecnie do Mistrzostw Świata Juniorów, które zostaną rozegrane w Szwecji w maju przyszłego roku.

W turnieju najlepsze wyniki osiągnęły kluby: UKS Orły Suwałki Old Boys, Rumia i Toruń, który w meczu o trzecie miejsce pokonał Warszawę Unihokej (5:3). Wyniki pierwszego dnia rozgrywek na stronie florbalki.pl.

Fot. Niebywałe Suwałki – II dzień rozgrywek

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Namibia nieznana, warta poznania

Południowa Afryka zwrotnikowa nie jest najczęstszym celem wypraw, a...

Unihokejowe emocje za nami (foto)

W minioną sobotę (10 czerwca) w hali sportowej I...

„Orzeł” nie tylko w unihokeju. Kacper Tyczkowski, dziewiętnastolatek z pasją

Poświęcenie, determinacja w dążeniu do celu i sukcesywne podnoszenie...

Jej drugi dom to Augustów. Izabella Cywińska o sztuce, polityce i małomiasteczkowości

W cyklu spotkań „Lektura Obowiązkowa”, organizowanym przez Augustowskie Placówki...
%d bloggers like this: