Piłka z Mikołajem

0
160

IS_Pilkarskie_Mikolajki_2014_0010Sportowe emocje, eksperymenty, Zumba, karate, planetarium i „manewry” wojskowe znalazły się w programie IV Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego, który odbył się w Suwałkach w sobotę, 6 grudnia

– Z roku na rok poziom imprezy podnosi się. Tegoroczny „turniej ośmiolatka” został rozegrany według systemu FUNino – informuje Wojciech Kowalewski, założyciel „Akademii 2012”. Zacięta rywalizacja towarzyszyła rozgrywkom z udziałem młodych zawodników do samego końca.

W systemie FUNino naprzeciwko siebie grają trzyosobowe zespoły. Takie rozwiązanie charakteryzuje się wieloma pozytywnymi aspektami szkoleniowymi, ale i widowiskowością. – To również kształtowanie umiejętności ofensywnych zawodników – podkreśla Wojciech Kowalewski.

W trakcie turnieju na uczestników i publiczność czekało wiele atrakcji. Program tworzyły nie tylko rozgrywki poszczególnych drużyn, ale i występy artystyczne, pokazy karate, manewry, eksperymenty z „Małym Inżynierem”. Różnorodna oferta została przygotowana także z myślą o tych, którzy interesują się nie tylko sportem.

W tym roku przed turniejem organizatorzy musieli przeprowadzić eliminacje – chętnych było więcej niż miejsc. Mikołajkowe rozgrywki z „Akademią 2012” odbędą się i w kolejnych latach. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach zmierzyły się drużyny: Rona 03 z Ełku, Falcon z Sokółki, Wigry Suwałki, Jagiellonia Białystok oraz piłkarze Akademii 2012.

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply