Cezary Cieślukowski prezesem Parku Naukowo-Technologicznego

Na zdj. Cezary Cieślukowski.
Na zdj. Cezary Cieślukowski.
Na zdj. Cezary Cieślukowski.

Kandydatem rekomendowanym przez komisję konkursową na stanowisko prezesa PNTPW został Cezary Cieślukowski, związany z Lokalną Grupą Rybacką „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie”.

Po rezygnacji Bartosza Sokoła z funkcji prezesa Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach, w grudniu 2014 r. został ogłoszony konkurs na to stanowisko. Chętnych było kilku. O rekomendacji Cezarego Cieślukowskiego na stanowisko prezesa zadłużonej spółki przesądził wynik rozmowy kwalifikacyjnej, a „w opinii komisji to właśnie on w najwyższym stopniu spośród zgłoszonych kandydatur spełnia wymagania konkursowe”. Zadaniem ubiegających się o fotel prezesa Parku Naukowo-Technologicznego było m.in. przedstawienie programu dalszego funkcjonowania i rozwoju tej instytucji.

Cezary Cieślukowski to były wojewoda suwalski, od wielu lat związany ze strukturami samorządowymi. Cieślukowski pełnił też funkcję wicemarszałka województwa, odpowiedzialnego m.in. za ochronę zdrowia. Wcześniej związany z Platformą Obywatelską, w ostatnich wyborach startował do Sejmiku z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dodaj komentarz