Alpejczycy wystartowali

Szelment_luty_1Slalom gigant o Puchar Prezesa WOSiR „Szelment” rozpoczął w niedzielę, 1 lutego kolejny sezon rywalizacji w narciarstwie zjazdowym na stokach Jesionowej Góry.

Autor: Janusz Andruczyk

Nowością była zmiana formuły zawodów, która polegała na tym, że składały się one z dwóch części. Otóż, pierwszy slalom gigant, tzw. „iSKIerka”, został rozstawiony na łatwej trasie „niebieskiej”. Ścigali się tam początkujący narciarze. – W tej rywalizacji furorę zrobił najmłodszy uczestnik zawodów – Emil Mikulski z Leszczewa, który swoją odważną jazdą pokonał kilku starszych kolegów – relacjonuje Janusz Andruczyk. Wśród dziewcząt wygrała zaś Anna Wołągiewicz z Suwałk. Po rywalizacji najmłodszych przyszedł czas na znacznie bardziej zaawansowanych narciarzy.

Drugi slalom został wytyczony na dużo bardziej wymagającej, czarnej trasie. Łączny czas dwóch przejazdów wyłonił zwycięzców. Zdobywcami Pucharu Prezesa WOSiR Szelment zostali: Olga Rosińska z Suwałk i Maciej Cieśluk z Ełku.

A już w następną niedzielę kolejne zawody. Tym razem będzie to slalom gigant o Puchar Dwóch Wójtów, Gminy Szypliszki i Gminy Jeleniewo.

Szczegółowe wyniki na stronach: iSKIerka oraz zaawansowani.